'Zor zamanlar': Ram Lalla heykeltıraş Yogiraj'ın karısı 6 ay sonra geri dönüyor | Bilim Park

Ayodhya'daki Lord Ram Lalla'nın idolünün heykeltıraşı Arun Yogiraj'ın eşi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, evinden uzakta kaldığı altı ayın zor bir dönem olduğunu söyledi.

Vijetha, Arun Yogiraj'ın (PTI) karısı

Ayodhya'daki 'Pran Prathishtha' töreninin ardından Yogiraj'ın Dünya'ya dönüşü vesilesiyle PTI'ya konuşan Vijetha, “O (Arun Yogiraj) (son altı ayda) pek çok zorlukla yüzleşmek zorunda kaldı ama bunların üstesinden geldi” dedi. inanılmaz iyi.” Çocuklara tek başıma bakmak (altı ay boyunca ondan uzak kalmak) benim için de zordu. Geleceğe dair bir planımız yok, bundan sonra ne olursa olsun, bunu tüm kalbimizle ele alacağız, özveriyle yapacağız.”

Ram Mandir ile ilgili en son güncellemeler için bizi takip etmeye devam edin! buraya tıklayın

Ayodhya'da yeni inşa edilen Ram tapınağını süsleyen Ram Lalla idolünün arkasındaki heykeltıraş Arun Yogiraj, Çarşamba günü Dünya'ya vardığında sıcak bir şekilde karşılandı. Onun idolü Ayodhya Temple Trust tarafından seçilen üç finalistten biriydi.

“İnsanların bana gösterdiği sevgiye söyleyecek sözüm yok. Bu fırsat için Tanrı'ya çok minnettarım. Lord Ram'ın putunun yapımında kullanılan taş Mysuru bölgesinden geliyor. ANI'nin aktardığına göre Çarşamba günü Arun Yogiraj, bu fırsatı yakalamamın Lord Ram'ın bir lütfu olduğunu düşünüyorum.

“Ben dünyanın en mutlu insanıyım. Atalarımın, aile üyelerimin ve Lord Ram Lalla'nın kutsamaları her zaman benimle oldu. Bazen kendimi rüya dünyasında gibi hissediyorum. “Bu benim için en büyük gün” diye ekledi.

Yogiraj'ın Kempegowda Uluslararası Havaalanına gelişinde çok sayıda BJP destekçisi onu çelenklerle karşılamak için toplandı. “Jai Sri Ram” ve “Yaşasın Yogiraj” sloganları arasında ona çiçekler yağdırdılar.

Lord Ram Lalla'nın 51 inçlik heykeli, üç milyar yıllık bir kayaya oyulmuştur. Heykel için kullanılan masmavi Krishna Shile (siyah arduvaz), Mysuru'daki HD Kote Taluk, Jayapura Hobli'deki Gujjegowdanapura'dan çıkarıldı. Pürüzsüz yüzey dokusu nedeniyle yaygın olarak sabuntaşı olarak bilinen bu ince ila orta taneli gök mavisi metamorfik kaya, put oymacılığı yapan heykeltıraşlar için idealdir.

İdol, Banarasi kumaşıyla süslenmiştir ve sarı bir dhoti ve kırmızı bir 'pataka' veya 'angavastram' giyer. 'Angavastram', 'Zari' ve saf altın ipliklerle süslenmiştir ve 'Shankh', 'Padma', 'Çakra' ve 'Mayur' gibi uğurlu Vaishnav sembollerini tasvir etmektedir.