'Yaşadığım acı ne olursa olsun…': SC'nin acil servis davasını reddetmesinin ardından DK Shivakumar | Dünya

Karnataka Başbakan Yardımcısı DK Shivakumar Salı günü yaptığı açıklamada, Yüksek Mahkeme'nin kara para aklama davasında kendisine karşı açılan davayı bozmasının ardından adaletin yerini bulduğunu söyledi.

Başbakan Yardımcısı DK Shivakumar. (ANI)

2019 yılında tutuklanmasıyla ilgili olayları hatırlatan Karnataka Başbakan Yardımcısı, “Bu benim için büyük bir rahatlama oldu. Adalet benim için yerini buldu. Mahkemenin beni rahatlatmasına çok sevindim. Keşmir'den Kanyakumari'ye kadar tüm liderlere ve dostlara teşekkür ediyorum. Ne acı yaşadıysam, tutuklandığımın ilk gününü, beni nasıl tutukladıklarını ve diğer her şeyi hatırlıyorum.”

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

OKU | Kongre manifestosu DBT, sübvansiyonlu LPG ve Gruha Lakshmi Sops yoluyla işsizliğin hafifletilmesini önerebilir

Yargıçlar Surya Kant ve KV Viswanathan, DK Shivakumar'ın temyiz başvurusunu kabul etti. DK Shivakumar, Karnataka Yüksek Mahkemesinin 2019 tarihli kararına itiraz ederek Yüksek Mahkemeye başvurdu

Kıdemli Avukat Siddhartha Luthra, avukatlar S. Nagamuthu, Mayank Jain ve Madhur Jain ile birlikte dilekçe sahibinin huzuruna çıktı.

OKU | BJP çalışanı Aralık 2022'de Karnataka'nın Mandya'sında 'Pak zindabad' sloganı nedeniyle tutuklandı

Karnataka Yüksek Mahkemesi, DK Shivakumar'ın, İcra Müdürlüğü tarafından soruşturma teşkilatı huzuruna çıkması için kendisine verilen celbin iptali yönündeki savunmasını reddetti. ED, Şubat 2019'da Shivakumar'ı huzuruna çıkması için çağırmıştı.

Daha önce, Gelir Vergisi departmanı 2017 yılında Delhi'deki çeşitli tesislerde bir arama operasyonu gerçekleştirmişti.

OKU | SC, Karnataka Başbakan Yardımcısı DK Shivakumar'a karşı acil servis davalarını bozdu

Gelir vergisi şikayetinin ardından ED, konuyla ilgili bir dava açtı ve diğerlerinin yanı sıra Karnataka Bakanı aleyhine dava başlattı.

Dilekçe sahibi, yargı yetkisi olmaksızın başlatılan ve 2002 tarihli Kara Para Aklamanın Önlenmesi Kanunu'nun 3. Bölümü kapsamında ceza gerektiren bir suçun soruşturulması için yanlışlıkla kayıt altına alınan yasa dışı işlemlerle karşı karşıya olduğunu iddia etti.

Karnataka'da artan su kriziyle birlikte DK Shivakumar, Dünya halkına su sorunu olmayacağına dair güvence verdi. “Biz çözeceğiz” dedi.