“Ya geri dönün ya da tamamen tecritle karşı karşıya kalın”: Eski Başbakan Deve Gowda torununa halka açık bir ültimatom verdi | Dünya

BENGALUR: Eski başbakan ve Janata Dal (Laik) patrik HD Deve Gowda Perşembe günü, çeşitli tecavüz vakalarıyla suçlanan torunu Prajwal Revanna'dan “bulunduğu yerden geri dönmesini ve polise teslim olmasını” aksi takdirde aileden “tamamen tecrit edilme” riskini göze almasını istedi .

Janata Dal (Laik) şefi HD Deve Gowda, açıklamasının başlığını “Prajwal Revanna'ya uyarım” şeklinde yazdı. (ANI DOSYASI)

Açıklamada, “Sabrımı daha fazla denemesin” denildi.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

“Bu bir itiraz değil, uyarıdır. Eğer bu uyarıyı dikkate almazsa benim öfkemle ve tüm aile bireylerinin öfkesiyle yüzleşmek zorunda kalacak. Kanun kendisine yöneltilen iddiaları ele alacak, ancak aileyi dinlememek onun tamamen tecrit edilmesini sağlayacaktır” dedi Gowda, 18 Mayıs'ta davanın “sahnelendiğini” iddia ettiği ilk açıklamasıyla keskin bir tezat oluşturuyor.

Tapınağa giderken 18 Mayıs'ta yaptığı açıklamalara atıfta bulunan Gowda, şok ve acıyı atlatmasının biraz zaman aldığını ve halkın güvenini korumanın kendisi için “çok önemli” olduğunu söyledi. 60 yıllık siyasi hayatı boyunca onun yanında yer aldı.

Deve Gowda'nın torununa verdiği kamuya açık mesaj, eyalet hükümetinin merkezi hükümetin Hassan'ın Lok Sabha milletvekili Prajwal'ın diplomatik pasaportunu iptal etmesini sağlama çabalarının ve cinsel saldırıya karşı ülke çapındaki öfkenin Haberin Detaylarıında geliyor.

Elbette, 33 yaşındaki milletvekili, birçok kadına cinsel saldırıda bulunduğunu gösteren çok sayıda müstehcen Habernun 26 Nisan'daki Lok Sabha seçiminden sadece birkaç saat sonra sızdırılmasının ardından JD(S)'den uzaklaştırıldı. Prajwal Revanna, Hassan Lok Sabha koltuğu için NDA adayıydı.

Prajwal Revanna ertesi gün Almanya'ya kaçtı. Ailesi başlangıçta Prajwal'in planlı bir ziyaret için yurtdışına gittiği ve yakında geri döneceği konusunda ısrar etti.

Cinsel saldırı iddialarını araştırmak için kurulan özel bir soruşturma ekibi daha önce milletvekilinin nerede olduğunu öğrenmek için bir Gözetleme Genelgesi ve Interpol Mavi Bülteni yayınlamıştı.

Deve Gowda, insanların kendisine ve ailesine karşı en sert sözleri kullandığını söyledi. “Tüm gerçekler ortaya çıkana kadar beklemeleri gerektiğini onlarla tartışmayacağım. “Ayrıca insanları Prajwal'in faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmadığıma ikna edemiyorum. Onu korumak istemediğime ikna edemiyorum. Onları onun hareketlerinden ve yurt dışına yaptığı seyahatlerden habersiz olduğuma ikna edemem. Vicdanıma cevap vereceğime inanıyorum. Ben Tanrı'ya inanıyorum ve Yüce Allah'ın gerçeği bildiğini biliyorum” diye yazdı eski başbakan.

Üst düzey bir SIT yetkilisine göre, Revanna'ya karşı yeni İlk Bilgi Raporu (FIR), sızdırılan Haberlardan birinde görülen kadının şikayeti üzerine 8 Mayıs'ta Dünya'da kaydedildi. Kadın, Ceza Muhakemeleri Kanunu'nun 164. Maddesi uyarınca Perşembe günü Dünya'da bir hakim önünde ifadesini kaydetti.

SİT'e göre, şikayetçi 60 yaşın üzerinde ve 4 Mayıs'ta Mysuru ilçesine bağlı Kalenahalli köyündeki bir çiftlik evinden kurtarıldı.

SIT, Revanna'nın babası ve JD(S) MLA HD Revanna'nın talimatıyla kaçırıldığını iddia etti.

Revanna ve babasına yönelik cinsel taciz iddiasıyla ilk dava, evlerinde çalışan bir kadının şikayeti üzerine 28 Nisan'da Hassan bölgesindeki Holenarsipura polis karakolunda açıldı. HD Revanna, kadının şikayeti üzerine 4 Mayıs'ta tutuklandı ancak 16 Mayıs'ta kefaletle serbest bırakıldı.

Prajwal üç davada suçlanıyor ve bir davada kendisi için tutuklama emri çıkarıldı.