'Tüm topluluklar Kongre partisini destekliyor': Karnataka milletvekili CM Shivakumar | Dünya

Karnataka Başbakan Yardımcısı DK Shivakumar Perşembe günü, geçim kaynaklarını teşvik eden politikaların duygusal çekiciliklerden daha önemli olduğunu vurguladı ve Kongre partisinin Vokkaligas dahil tüm toplulukların refahına kararlı olduğunu ileri sürdü.

Karnataka DCM DK Shivakumar (PTI)(HT_PRINT)

OKU | Pralhad Joshi, kahinlerden destek almak için Lingayat köpeklerini ziyaret etti

Yalnızca HT uygulamasında Hindistan'daki genel seçimlerin hikayesine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin!

Konutunda gazetecilere konuşan Shivakumar, “İnsanlar akıllıdır ve geçimlerini sağlayan bir partiyi destekleyeceklerdir. Kongre partisi Vokkaligas dahil tüm topluluklara yardım ediyor. Millet kendisine, devletine, ülkesine hayırlı olan partiyi destekleyecektir.” Ülke. Duygulara değil, geçim kaynaklarına bakarlar.

OKU | Karnataka BJP isyancı lideri K Eshwarappa yarın Shivamogga'nın adaylığını sunacak

Nirmalanandanatha Swamiji'nin neden siyasete sürüklendiği sorulduğunda şöyle dedi: “Swamiji'nin tepki vermesi gerektiğini söylemedim. Ben sadece Kumaraswamy'nin hükümetini deviren aynı kişileri ele geçirmesinden bahsediyordum. Herkesin Swamiji'nin hayır dualarına ihtiyacı var. Bakanımız Cheluvarayaswamy de almıştı.” Shivakumar, “Konuyu siyasallaştırmadım, sadece Swamiji'ye saygı duyulması gerektiğini söyledim” dedi.

OKU | Bangalore Central PC'den BJP milletvekili Mohan, Lok Sabha anketlerinde üst üste dördüncü galibiyeti hedefliyor

Yediyurappa'nın Kongre'nin merkezi liderlik nedeniyle oy aramadığını söylemesi üzerine Shivakumar, “Modi, Shivamogga'ya geldiğinde kendisini aramıyordu. Aday adına sordu. Bu, Modi'nin kendine inanmadığı anlamına mı geliyor?”

Yediyurappa'yı mali ademi merkeziyet, kuraklığın hafifletilmesi ve MGNREGA adam günleri gibi konulardan dikkati başka yöne çektiği için eleştirdi.

OKU | Başbakan Modi, seçim çalışmaları için 14 Nisan'da Karnataka'daki Mysuru, Mangaluru'yu ziyaret edecek

Yediyurappa'nın Kongre'ye oy vermeyi terörizmle eş tuttuğu yönündeki yorumuyla ilgili olarak Shivakumar, talebi görüş almak üzere Seçim Komisyonu'na iletti. 28 Lok Sabha sandalyesine sahip olan Karnataka, 26 Nisan ve 7 Mayıs'ta iki aşamada oy kullanacak. 2019 Lok Sabha seçimlerinde Kongre ve JD-S, BJP'ye karşı birlikte savaştı ve ittifak büyük oranda yok edildi. BJP 25 sandalyeyle rekor kırdı; Kongre ve JD-S yalnızca birer sandalye kazandı. 2024 Lok Sabha seçimleri, 19 Nisan'dan itibaren yedi aşamada gerçekleştirilecek. Oyların sayımı 4 Haziran'da yapılacak.

(ANI)