Tejasvi Surya, Kongre partisini 6 DCM fikri nedeniyle “Her bakanı bir DCM yapın” diye eleştirdi | Dünya

Pathi Venkata Thadhagath’ın yazdığı

Dünya Güney Milletvekili Tejsavi Surya, Kongre liderliğindeki Karnataka hükümetini eyalette birden fazla başbakan yardımcısı fikrini öne sürdüğü için eleştirdi. İktidar partisine alaycı bir tavırla her bakanı devletin başbakan yardımcısı yapmasını önerdi. Bu, Kongre Milletvekili Basavaraj Rayareddy’nin partinin meclis seçimlerinden önce altı CM yardımcısı ataması gerektiğini söylemesinin ardından geldi.

Milletvekili Tejasvi Surya (HT FOTOĞRAF)

ayrıca oku – Hükümet 6 CM yardımcısı için teklif üzerinde görüşmeler yapıyor: Karnataka Kongresi MLA

Kongre partisine saldıran Surya, X gönderisinde şunu yazdı: “Karnataka Kongresi MLA, Karnataka için yarım düzine DCM öneriyor. Neden her bakanı CM yardımcısı yapmıyorsunuz? Kongre partisinin ve onun Karnataka’daki hükümetinin durumu böyle. Tüm bu politikanın tek zayiatı devletin yönetimidir.”

Cumartesi günü Kongre Milletvekili Basavaraj Rayareddy, hükümetin Başbakan Siddaramaiah liderliğindeki Kabine’ye beş başbakan yardımcısı daha ekleme önerisi üzerinde görüşmelerde bulunduğunu ve bazı bakanların zaten bu öneriyi desteklediğini söyledi.

“Karnataka’ya en az altı başkan yardımcısı daha atanmalı. Rayareddy Cumartesi günü ANI’ye verdiği demeçte, Hükümetimiz gelecek yıl yapılacak genel seçimler dikkate alınarak birkaç CM yardımcısı daha atama önerisi üzerinde görüşmelerde bulunuyor.

“Teklif halihazırda G Parameshwara ve MB Patil dahil olmak üzere Kabine’nin birçok üst düzey üyesinden destek aldı. Ben de Rajanna’nın, hükümetin daha iyi yönetişim ve yönetim sağlamak için daha fazla başbakan yardımcısı ataması gerektiği yönündeki önerisine katılıyorum.” diye ekledi.

Daha önce Karnataka Bakanı KN Rajanna, hükümetin eyalete üç CM yardımcısı daha atamayı düşünmesi gerektiğini söyledi. “Önerdiğim diğer üç DCM kast veya topluluğa dayanıyor. Bunda yanlış olan ne anlayamıyorum? Partinin çıkarları doğrultusunda bu konuda yüksek komutaya çağrıda bulundum. Rajanna, “Yüksek komuta bunun doğru olduğunu düşünüyorsa uygulayacak, doğru olmadığını düşünüyorsa bundan vazgeçecek, bunda yanlış bir şey yok.” dedi.

(Ajans girişi ile)