Shwetha Srivatsav: Bir anne olarak sektör, başroller için uygun değil | Dünya

Oyuncu Shwetha Srivatsav, yarın (14 Mayıs) Anneler Günü’nü beş yaşındaki kızı Ashmitha ile birlikte kutlayacak. “Kızım Anneler Günü’nü pek anlamasa da kutlamayı dört gözle bekliyor. Geçen hafta uyandı ve bana sürpriz bir hediye vermek için Anneler Günü olup olmadığını sordu. Onu o gün için beklentiyle dolu görmek harika bir duygu. Yaptığı bir tabloyu bana vermeyi planlıyor” diyor.

(LR) Ashmitha, Shwetha Srivatsav ve anneleri Vinodini Krishnappa’nın eski bir fotoğrafı

36 yaşındaki anne olduğunuzda öğreneceğiniz çok şey olduğuna inanıyor: “Annelik birçok şekilde gelir ve kutlanması ve değer verilmesi gereken güzel bir ilişkidir. Bir annenin fedakarlığı ve sevgisi yıl boyunca kutlanmalıdır. O zamanlar annelik, aileye bakmak ve çocuk yetiştirmekle eş anlamlıydı. Ancak şimdi işler farklı. Anne olduktan sonra bile benim için bir o kadar önemli olan bir işim var.”

Basmakalıpları kırma konusunda Srivatsav şunları ekliyor: “Sektörümüz bize artık başroller için uygun olmadığımızı hissettiriyor.” Ancak anne olmak, öğrenilmesi gereken harika bir ders. Sabır kazanacak, çoklu görev yeteneğini geliştirecek ve çok daha fazlasını yapacaksınız. Anne olduktan sonra üç film yaptım ve ikisinde rol aldım. Anneler kendilerine inanmalı. Bizim içimizde özel bir güç var.”

Srivatsav ayrıca Anneler Günü algısından ve yıllar içinde nasıl değiştiğinden bahsediyor. “Anne olmadan önce annemin sorumluluklarını ve aile sevgisini onurlandırarak bu günü kutladım. Bir olunca diğer tarafını anladım. Annelerin kendi ihtiyaçları olan bireyler olduğunu hatırlamak önemlidir. Annemi (Vinodini Krishnappa) kendine zaman ayırması ve zihinsel ve fiziksel sağlığına dikkat etmesi için her zaman teşvik ediyorum” diyor. Raghavendra mağazaları Aktör.

“Annem evden çok sık çıkmayan ve evinde çok rahat olan biri. Anneler Günü için ona kaplıca tedavisi uyguluyorum. Ben de onun en sevdiği yemeği pişireceğim. Yaptığım sebzeli pilavı çok seviyor.”