Şah, Eshwarappa'dan adaylığını geri çekmesini istiyor, BJP isyancı lideri fikrini değiştirmeyeceğini söylüyor | Dünya

Kıdemli BJP lideri KS Eshwarappa Salı günü yaptığı açıklamada, Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah'ın kendisini aradığını ve bu Lok Sabha seçim bölgesinden adaylığını geri çekmesini istediğini ancak kendisinin yarışma kararında kararlı olduğunu söyledi. Oğlu KE Kanthesh'e komşu Haveri'den yarışma bileti verilmemesine öfkelenen eski başbakan yardımcısı, Shivamogga'daki mücadeleye katılacağını duyurmuştu; burada BJP, parti gazisi BS Yediyurappa ve milletvekili BY Raghavendra'nın oğlunu bir kez daha sahaya çıkardı. görevlendirilmiş.

BJP lideri KS Eshwarappa, Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah ile görüştü. (ANI fotoğrafı)

Aynı zamanda partinin eyalet birim şefi olarak da görev yapan Eshwarappa, partinin parlamento yürütme ve merkezi seçim komitesi üyesi Yediyurappa'nın oğluna ceza sözü verdiğini ancak ona ihanet ettiğini iddia etmişti. Karnataka'daki Lok Sabha seçimleri için kampanya yapmak üzere ziyarete gelen Şah'ın kendisini aradığını ve adaylığını geri çekmesini istediğini ancak kendisinin bunu kabul etmediğini söyledi.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

OKU | Amit Shah, Karnataka'ya sağlanan kuraklık yardım fonlarındaki gecikmeden Siddaramaiah'ı sorumlu tutuyor

“Bu sabah Amit Shah bana 'Demir Adam' demişti. Bana sizin çok üst düzey bir lider olduğunuzu ve seçimlere katılacağınızı söyledi ki bu da şaşırtıcı. Bana neden yarıştığımı sordu” dedi burada gazetecilere. “Amit Shah benden seçimlere katılmamamı ve adaylık belgelerini geri çekmemi istedi. Önümüzdeki günlerde tüm taleplerin değerlendirileceğini söyledi. 75 yaşındaki isyancı BJP lideri, üç ay önce Delhi'ye gittim ve ona (partideki mevcut durumu) anlattım ancak durumda hiçbir değişiklik olmadı” dedi.

Ona göre Şah ondan 3 Nisan'da Delhi'de buluşmasını istedi. Eshwarappa kabul ettiğini ancak kendisine sorun yaratacağı için kararını geri çekmesi için baskı yapmamasını istediğini söyledi.

OKU | Lingayat kahinleri Joshi'nin LS adaylığını reddetti, nihai kararın yakında çıkacağını söylediler

“Seçime katılmanın ardındaki duygularımı anlamış olmalı. Eshwarappa, “Seçimi kazanacağım ve bu, seçimde uğruna yarıştığım tüm hedeflere ulaşmama yardımcı olacak” dedi. Ayrıca Şah'ın oğlunun siyasi geleceğiyle ilgileneceğine söz verdiğini de söyledi. “Oğlumla konuştum ve bana bunu yapmamamı söyledi. Onun geleceği konusunda endişeliyim ve eğer eyalet BJP birimine yardım ederse bu yeterli olacaktır.” Yarın Delhi'de Shah'la buluşacağım.

“Ona (Şah'a), tıpkı partinin 'temizlenmesini' isteyen tüm işçilerin acı çekmesi gibi, derinden yaralandığım için aday olduğumu söyledim” dedi. Eshwarappa, Karnataka'daki BJP biriminin Başbakan Narendra Modi'nin hanedan siyasetine son verme şeklindeki sözlerine uyması gerektiğini söyledi.

Eshwarappa, “Narendra Modi bir siyasi partinin ailesinden kurtarılması çağrısında bulundu, ancak Karnataka'daki BJP biriminde Kongre kültürü gelişiyor” dedi ve eyaletteki tüm partinin tek bir ailenin elinde olmasının haksızlık olduğunu ekledi. . Partiyi kuran ve çalışanlara zarar verdi.

OKU | Amit Shah, PFI'nin siyasi kanadının yasaklanmasının ardından Cong'u eleştiriyor. SDPI desteğini genişletiyor: “Karnataka halkı güvende kalabilir mi?”

Shivamogga milletvekili Yediyurappa ve oğulları Raghavendra ile Devlet birlik başkanı BY Vijayendra ve ayrıca Shikaripura'ya atıfta bulunarak, “BJP'yi 'baba ve oğulların' kontrolünden kurtarmak için bu seçime katılıyorum” dedi. Milletvekilleri Yediyurappa'nın ailesinin kötü şöhreti onun için partide yükselmesine yardımcı olan herkese zarar verdi.

“Eski bakan CT Ravi, Milletvekili Pratap Simha, Uttara Kannada Milletvekili Anantkumar Hegde, Basanagouda Patil Yatnal veya eski başbakan DV Sadananda Gowda ve hatta benim gibi Hindutva için savaşanlar bile… partide bunu hisseden biri var. Eshwarappa, “Hindutva için çalışmak yanlıştır” dedi.