Rameshwaram kafede patlama: NIA şüpheliyi gösteren görüntüleri yayınladı ve halktan yardım istedi | Bilim Park

Ulusal Soruşturma Ajansı (NIA) Cuma günü Dünya'daki Rameshwaram Cafe patlaması vakasıyla bağlantılı olarak şüphelinin başka bir Habersunu yayınladı.

NIA, şüphelinin kimliğinin belirlenmesi için halktan yardım istedi. (ANI)

Teşkilat, kimliğinin belirlenmesi için halktan yardım istedi. Yeni çekimlerden birinde şüphelinin tişört giydiği, yüz maskesi taktığı ve çanta taşıdığı görülüyor.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Bir diğerinde ise Bangalore Metropolitan Transport Corporation (BMTC) otobüsüne binerken görülüyor.

NIA, ilgili bilgileri olan vatandaşlardan 08029510900, 8904241100 numaralı telefon numaralarını aramalarını veya [email protected] adresine e-posta göndermelerini istedi.

NIA, şüpheli bombacının Rameshwaram Cafe'ye Doğaçlama Patlayıcı Cihazı (IED) yerleştirdikten sonra kıyafetlerini değiştirip Karnataka'daki Tumakuru'ya giden bir otobüse binmiş olabileceğini öne süren CCTV görüntülerini inceliyor.

Konuyu bilen kişilerin verdiği bilgiye göre saldırgan, olay sabahı kafeye ulaşmak için çok sayıda halk otobüsü kullandı.

Perşembe günü Karnataka İçişleri Bakanı G. Parameshwara, baş şüphelinin olaydan sonra kıyafetlerini değiştirdiğini ve otobüse bindiğini söyledi. Patlamanın ardından şüphelinin otobüsle ilçe başkenti Tumakuru'ya doğru gittiğini ve dedektiflerin şüphelinin Ballari'ye doğru hareketini kontrol ettiğini söyledi.

“Şüphelinin hangi yöne gittiği, kıyafetlerini değiştirip değiştirmediği konusunda daha önemli ipuçlarımız var. Bazı bilgiler açıklanamaz. Son günlerde güzel bilgiler aldık. Parameshwara gazetecilere verdiği demeçte, “Mümkün olan en kısa sürede yakalanacağını hissediyorum” dedi. “Polislerin takip ettiği liderlere göre otobüsle seyahat ettiği biliniyor. Önemli ipuçların var.”

Rameshwaram kafedeki patlamayla ilgili olarak kumaş tüccarı tutuklandı

PTI'nin Cuma günü kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Ballari'deki Kaul Bazaar'dan bir kumaş tüccarı, Rameshwaram Cafe patlamasına ilişkin ortak soruşturma kapsamında Ulusal Soruşturma Ajansı ve Merkezi Suç Şubesi tarafından tutuklandı.

Ekipler, yasaklı Hindistan Halk Cephesi'nin (PFI) aktif bir üyesi olan tüccarın komplonun bir parçası olduğundan şüpheleniyor.

1 Mart'ta Dünya'daki Rameshwaram Cafe'de düşük yoğunluklu bir IED patlamasının meydana geldiği ve en az on kişinin yaralandığı bildirildi. Kafenin içindeki CCTV görüntüleri, bir adamın kafeye girdiğini ve zamanlayıcıyı bir saate ayarlayarak yakınlara bir torba patlayıcı yerleştirdiğini gösteriyor.