Prajwal Revanna'ya yönelik SIT soruşturması izini kaybettirdi: JD(S) Valiye sordu | Dünya

JD(S) lideri HD Kumaraswamy Perşembe günü, yeğeni Hassan Milletvekili Prajwal Revanna'ya yönelik cinsel istismar iddialarını araştıran Özel Soruşturma Ekibinin (SIT) “izini kaybettiğini” iddia ederek, Partisinin Karnataka Valisi Thawarch'a bir muhtıra sunacağını ve Gehlot.

Prajwal Revanna'ya yönelik SIT soruşturması yolunu kaybetti: JD(S) Valiye sordu(HT_PRINT)

ayrıca oku – Dünya Polisi Hebbal'a gidip gelenler için trafik uyarıları yayınladı. Daha fazla detay

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Eski başbakan, suçluların kanuna uygun olarak cezalandırılmasını istediğini vurgularken, Karnataka Kongre hükümetini de içeren SIT tarafından yürütülen soruşturmanın gidişatına ilişkin sorular yöneltti. Kumaraswamy ayrıca Prajwal'in adam kaçırma suçlamasıyla karşı karşıya olan babası ve kardeşi MLA HD Revanna'ya yönelik soruşturma hakkında da sorular yöneltti ve kaçırıldığı iddia edilen kadının kurtarıldıktan sonra neden henüz mahkemeye çıkarılmadığını sordu.

“Soruşturmanın rayından çıktığına dair valiye bir muhtıra veriyoruz… İlk günden beri yanlış yapan herkesin cezalandırılması gerektiğini söylüyorum. İşlerin gidişatına bakıldığında, bu insanların hiçbiri suçlunun cezalandırılmasını istemiyor, bunun yerine tanıtım istiyor gibi görünüyor… Soruşturma başladığından bu yana başarı (ilerleme) ne oldu?” dedi Kumaraswamy.

Burada gazetecilere konuşarak, kaçırılan kadının ailesinin burada tutulduğuna dair bilgiler olduğunu söyledi. Kadının neden henüz mahkeme önüne çıkarılmadığını sordu. “Kaçırılan kadının buraya getirilmesinin üzerinden kaç gün geçti? İfadesi CrPC'nin 164. Maddesi kapsamında mı kaydedildi (hakim ifadeleri kaydetti)? Hakim huzuruna çıkarıldı mı? Beş gün oldu, kadın bunu neden yaptı? “Nereden getirildi? Medyada iddia edildiği ve haber yapıldığı gibi bir çiftlikten mi getirildi?”

SIT'in bu bilgiyi şu ana kadar neden paylaşmadığı sorulduğunda JD(S) lideri, kadının buraya getirilmesinin üzerinden beş gün geçtiğini ve ondan Revanna'nın sorumlu olup olmadığı veya kaçırma olayından sorumlu olup olmadığı hakkında hiçbir şey söylemediklerini söyledi. ya da değil. “Neden gerçekler adalete teslim edilmiyor? Temyiz başvurusunda bulunmak için Pazartesi gününe kadar beklediler. Bu da Revanna'yı üç gün daha hapiste tutmak istedikleri anlamına geliyor. Onlar (Kongre liderleri) nefretlerini açığa çıkarmak istiyorlar, hepsi bu.” “Suçluların cezalandırılmasını istemiyorlar” diye ekledi. “4 Haziran'dan sonra sorunun ortadan kalkıp kalkmayacağını bilmiyorum (Lok Sabha anket sonuçları).”

Revanna, Çarşamba günü burada yerel bir mahkeme tarafından 14 Mayıs'a kadar adli gözetim altına alındı. Kadın kaçırma iddiasıyla ilgili tutuklanmasının ardından SİT'te gözaltına alındı. Dava, MLA'nın oğlu Prajwal Revanna'yı da kendisine cinsel tacizde bulunmakla suçlayan oğlunun şikayeti üzerine açıldı. Polise göre kaçırılan kadın daha sonra kurtarıldı. 33 yaşındaki Prajwal Revanna çok sayıda kadına cinsel tacizde bulunmakla suçlanıyor. Skandal, iktidardaki Kongre ile BJP-JD(S) arasında karşılıklı darbeler yaşanırken siyasi bir fırtınayı tetikledi.

Başbakan Yardımcısı DK Shivakumar'ın kendisini hedef aldığı iddiasıyla ilgili bir soruya Kumaraswamy alaycı bir şekilde şöyle cevap verdi: “Evet, ben yapımcıyım, yönetmenim ve aynı zamanda hikayenin başrol oyuncusuyum… Shivakumar benim hikayenin başrol oyuncusu olmamı istiyor, ” Sağ? Beni başrol olarak kabul ettiğine sevindim.” Shivakumar Çarşamba günü Kumaraswamy'yi, Prajwal Revanna tarafından iddia edildiği gibi birçok kadına yönelik cinsel istismar Haberlarının dolaşımının arkasında olmakla suçladı ve JDS yardımcısını “şantajın kralı” ve “şantajın kralı” olarak nitelendirdi. Hikayenin başrol oyuncusu, yönetmeni ve yapımcısı.”