Prajwal Revanna'ya yönelik iddialarla ilgili herhangi bir mektup almadık: Vijayendra | Dünya

Karnataka BJP başkanı BY Vijayendra Cumartesi günü, Hassan JD(S) Milletvekili Prajwal Revanna'ya yönelik cinsel istismar iddialarından haberdar olduğu yönündeki iddiaları yalanladı ve konunun devam eden Lok Sabha seçimleri üzerinde iki parti üzerinde herhangi bir olumsuz etki yaratmayacağına dair güvence verdi. Vijayendra, iddialarla ilgili henüz kendisine bir mektup gelmediğini ve bu tür iddiaların “gerçeklerden uzak” olduğunu öne sürdü.

Prajwal Revanna'ya yönelik iddialarla ilgili mektup alınmadı: Vijayendra (ANI)

ayrıca oku – Prajwal Revanna cinsel taciz davası: Karnataka CM, SIT'ten soruşturmayı hızlandırmasını istedi

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Vijayendra'nın yorumları, Mayıs 2023 meclis seçimlerinde partinin Holenarasipur meclis koltuğu için Prajwal'ın babası HD Revanna'ya karşı adayı olan BJP şefi G Devaraje Gowda'nın, Aralık 2023'te Vijayendra'ya yazılı bir mektup aldığını iddia etmesinden sonra geldi. Milletvekili ile ilgili müstehcen Haber klipler iddia etti ve kendisini, Hasan'ın Gizlilik Anlaşması adayı olarak sahaya sürülmesi halinde partinin karşılaşacağı olası utanç konusunda uyardı.

Eski Başbakan HD Deve Gowda liderliğindeki JD(S), geçen yılın Eylül ayında BJP liderliğindeki NDA'ya katıldı. Partiler devam eden Lok Sabha seçimlerine birlikte katılıyorlar. Deve Gowda'nın torunu olan 33 yaşındaki Prajwal, 26 Nisan'da sandık başına giden Hassan Lok Sabha segmentinde NDA adayıydı. BJP'nin Hassan'daki JD(S) ile olası ittifakına karşı iddia edilen mektupta Gowda, Prajwal Revanna tarafından çekildiği iddia edilen çok sayıda sakıncalı Haber klip ve fotoğraf içeren bir USB sürücüsüne sahip olduğunu ve iddiaya göre bunu birçok kadına şantaj yapıyor.

Videoları ve belgeleri içeren başka bir USB sürücüsünün Kongre liderliğinin eline geçtiğini belirten mektupta ayrıca, Lok Sabha anketlerinde ittifakın adayı olarak Prajwal'ın seçilmesi durumunda Prajwal'in bunu yapma riski olduğu konusunda uyardı. Öldürülecek aday gösterilirse BJP onu hedef silah olarak kullanacak ve utanca neden olacak. “Vijayendra'nın olaydan haberdar olduğu ve bu konuda eyalet başkanı olarak bana mektup yazıldığı iddiaları doğru değil. Lütfen bunu söyleyeni sorgulayın… Bu tür olaylar yaşanmamalı, herkes bunu yapmalı.” Vijayendra burada gazetecilerle konuşurken “Bu tür olaylar karşısında utanç içinde başımı eğeceğim” dedi. Vijayendra ayrıca şunları söyledi: “Şu ana kadar herhangi bir mektup almadım. Bunu tüm sorumluluğumla söylüyorum… Başkan olarak şunu söylüyorum: Bu USB bellek (açık Haber klipler içeren). Birinin bana mektup yazıp skandalla ilgili bilgi verdiği iddiası gerçeğin ortadan kalkmasından çok uzak. “Şu ana kadar parti lideri olarak böyle bir mektup almadım, bana ulaşmadı” dedi. Eyalet hükümeti, Haberlar ortaya çıktıktan sonra Prajwal'a yönelik cinsel istismar iddialarını araştırmak için özel bir soruşturma ekibi (SIT) kurdu. Kendisine ve HD Revanna'ya da benzer iddialarla şikayette bulunuldu ve polis bu konuyla ilgili ayrı davalar kaydetti.

Vijayendra, Kongre hükümetinin Haberları içeren USB sürücüsünü bir süre önce almış olabileceğini tahmin etti ve hükümetin bunu eyaletteki seçimlerin ilk aşamasından bir gün önce “kasıtlı olarak” yayınladığını iddia ederek “Tanıtımdaki tartışmaları” öne sürdü. Başbakan Siddaramaiah ve hükümetten yanıtlar talep etti. Seçmenler Narendra Modi'nin yeniden başbakan olmasını istediğinden bu skandalın Lok Sabha seçim sonuçları üzerinde “hiçbir etkisi” olmayacağını da iddia etti. “Partimizin tutumu çok açık, BJP'nin bu tür olayları ve bunlara karışanları herhangi bir şekilde desteklediğine şüphe yok. Haksızlığa uğrayanlar cezalandırılmalı” dedi.