Ne ben ne de oğlum Mysuru'daki LS anketlerine itiraz edeceğini söylemedik: Siddaramaiah | Dünya

PTI | | Gönderen Pathi Venkata Thadhagath

Karnataka Başbakanı Siddaramaiah Cumartesi günü yaptığı açıklamada, BJP milletvekili Pratap Simha'nın korktuğunu ve bu nedenle oğlu Yathindra'nın Mysuru-Kodagu seçim bölgesinden yaklaşan Lok Sabha seçimlerinde kendisine karşı yarışacağını söylediğini söyledi.

Ne ben ne de oğlum Mysuru'daki LS anketlerine itiraz edeceğini söylemedik: Siddaramaiah

Başbakan, bilet tahsis etme kararının bireysel karara değil, milletvekillerinin, yerel liderlerin ve seçim bölgelerindeki parti yetkililerinin tavsiyelerine dayandığını söyledi.

Amazon indirim sezonu geldi! Şimdi kendinize davranın ve tasarruf edin! buraya tıklayın

ayrıca oku – “Siddaramaiah'a Ram deniyor ama Kalanemi gibi davranıyor”: Ayodhya serisindeki Hanumangarhi rahibi

“Pratap Simha (Mysuru-Kodagu'dan BJP milletvekili) korkuyor, bu yüzden Yathindra'nın yarışacağını söylüyor. Siddaramaiah burada gazetecilere verdiği demeçte, ne ben ne de Yathindra onun (Yathindra) seçimlere katılacağını söylemedik.

Başbakan, eyalet kentsel gelişim bakanı Suresha BS'nin (Byrathi) Mysuru-Kodagu Lok Sabha seçim bölgesi için gözlemci olarak atandığını söyledi.

Suresha, kararın hangi esaslara göre alınacağına ilişkin olası adaylara ilişkin raporunu sunduğunu söyledi.

Başbakanın tepkisi, Simha'nın yakın zamanda Yathindra'nın Mysuru'dan görevlendirilebileceğini söylemesinin ardından geldi.

BJP milletvekili, kardeşi Vikram Simha'nın bir ağaç kesme davasında tutuklanmasıyla ilgili endişelerini dile getirmişti.

Siddaramaiah'ı kardeşi hakkında gereksiz yere sahte bir dava açmakla suçladı ve CM'nin, oğlu Yathindra'nın Mysuru-Kodagu seçim bölgesinde kendisine karşı yarışmasına zemin hazırlamak için bu dava aracılığıyla kendisine iftira attığını iddia etti.