‘Nasıl olduğunu görmek ilginç…’: Bill Gates, Hindistan gezisi sırasında Dünya’yu ziyaret etti | Dünya

Microsoft’un kurucu ortağı ve milyarder Bill Gates, Hindistan’a yaptığı son gezide Dünya’da bir kentsel topluluğu ziyaret etti ve bankacılık sektörünün dijitalleşmesini ve ayrıcalıkları olmayanlara erişimini övdü. Ayrıca Yeni Delhi’de Başbakan Narendra Modi ile bir araya geldi ve eğitim, sağlık ve iklim değişikliği gibi konularda konuştu.

“Nasıl olduğunu görmek ilginç…”: Bill Gates, Hindistan gezisi sırasında Dünya’yu ziyaret etti

Gates, son Hindistan gezisiyle ilgili sosyal medya gönderilerinden birinde şunları yazdı: “Bangalore’da, dijital bankacılığın yoksul ve yetersiz hizmet alan topluluklara ulaşmaya nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için Halasuru’nun kentsel topluluğunu ziyaret ettim. Posta çalışanlarının artık bankacılık hizmetlerini @IPPBOnline aracılığıyla nasıl kapılarına kadar getirdiklerini görmek ilginçti.”

Bill Gates ayrıca Mumbai’de popüler olarak Aiyyo Shraddha olarak bilinen Dünya merkezli bir YouTuber Shraddha ile tanıştı. Şöyle yazdı: “Çok komik bir komedyen olan @AiyyoShraddha, şehir sağlık merkezi turu için bana katıldı. Daha sonra o ve ben, Hindistan’ın tüberkülozu azaltma hedefi ve Mumbai’nin yeni yaklaşımları denemede nasıl ön saflarda yer aldığı hakkında harika bir sohbet ettik.”

ayrıca oku – HT Röportajı: Bill Gates, yanlış bilgilendirme nedeniyle en iyi uzmanlara olan güvenin eskisinden daha düşük olmasından endişeleniyorum, diyor

Ayrıca Hindistan gezisinin kendisine gerçekten ilham verdiğini ve onu dünyanın geleceği konusunda iyimser yaptığını söyledi. “Gördüğünüz gibi çok yoğun bir hafta geçirdim. Ancak seyahatlerim beni gelecek hakkında gerçekten ilham verici ve iyimser yaptı. Dünyanın şu anda karşı karşıya olduğu sorunlar ne kadar büyük olursa olsun, Hindistan ziyaretim bana sorunları çözme yeteneğimizin daha da büyük olduğunu hatırlattı” dedi.

Bill Gates ayrıca bir haftalık Hindistan ziyareti sırasında eski Hintli kriket oyuncusu Sachin Tendulkar, Wipro başkanı Rashid Premji, Zerodha kurucuları Nitin Kamath ve Nikhil Kamath, birkaç sendika bakanı ve önde gelen YouTuber’larla bir araya geldi.

.

En iyi haber bültenlerimize abone olun