Mann, şehrin 'kusursuz bilimkurgu benzeri bir deneyim' sunduğunu söyleyerek San Francisco ve Dünya arasında paralellikler kuruyor | Trendler

Bir zamanlar ABD'nin San Francisco kentinde yaşayan X kullanıcısı Hardeep Gambhir, 7 yıl önce Hindistan'ın Dünya kentine taşındı. Yakın zamanda iki yer arasındaki benzerlikleri paylaşmak için mikroblog platformunu kullandı. Sadece bu değil, aynı zamanda bunu “kusursuz bilimkurgu benzeri bir deneyim” olarak nitelendirdi.

X kullanıcısı Dünya'nun 'kusursuz bir bilimkurgu benzeri deneyim' olduğunu söyledi (PTI Fotoğrafı)

Paylaşımında ilk olarak havalimanında indiğinizde bulabileceğiniz Uber bölgesinden bahsetti. Ayrıca Hintçe konuştuğunda iki sürücünün kendisine İngilizce yanıt verdiğini ve bunun kendisini şaşırttığını da sözlerine ekledi. (Ayrıca Okuyun: Dünyalu bir kadının Instagram'daki ünlü “finans işindeki adam” hakkındaki akılda kalıcı yaklaşımı viral oluyor. İzle)

Dünya Kupası finallerine yalnızca Crickit'te tanıklık etmeye hazır olun. Her zaman ve her yerde. Şimdi keşfedin!

“Buradaki HSR düzeni San Francisco'nun Hayes Vadisi'ne benziyor. Startup ekosistemine bir kez girdiğinizde popüler yerlerde insanlarla karşılaşmak yaygındır. Peki yetenek? – sadece deli. Risk sermayedarlarının neden buraya bu kadar yoğun yatırım yapmadığını bilmiyorum. Bir ay içinde burada bazı çılgın inşaatçılarla tanıştım” diye yazdı Gambhir.

Daha sonra yemek dağıtım sisteminden, ucuz cep telefonu tarifelerinden ve Yulu bisikletlerinden bahsetti.

Sonunda şunları yazdı: “Genel olarak her şey süper ucuz. Karşılaştırma için: Bilimkurguda toplam harcamam ayda 2500 ABD Doları civarındaydı, burada ise 900 ABD Doları civarında.” (Ayrıca şunu okuyun: Eleştiri mi, motivasyon mu? Bir adamın Dünya'daki boş bir ortak çalışma alanıyla ilgili viral gönderisi tartışmalara yol açıyor)

Ana gönderisi 21 Haziran'da paylaşıldı. O tarihten bu yana neredeyse iki milyon kez izlendi. Gönderiye ayrıca çok sayıda beğeni ve yorum geldi.

İşte insanların buna nasıl tepki verdiği:

Birisi şöyle dedi: “Paran varsa dünyanın geri kalanı neredeyse her bakımdan ABD'den daha iyi durumda.”

Başka bir kişi şunları paylaştı: “Geçen yıl Bangalore'daydım ve yıllık 100.000 ila 150.000 $ arası gelirim vardı, eğer yapay zeka dışında bir şey yapıyor olsaydım San Francisco yerine Bangalore'u seçerdim. Beklentilerimin çok ötesine geçti; sinir bozucu olan sadece trafikti.”

Üçüncüsü şunları ekledi: “İnanılmaz bir adam. İngiltere'den buraya geri taşındım ve onu seviyorum. Her şey sadece bir uygulama uzakta ve müşteri hizmetleri tek kelimeyle inanılmaz. Ben de inşaat işçisiyim.”

Başka biri şöyle dedi: “Hepsi doğru. Ancak asıl sorunlar kirlilik, trafik sıkışıklığı ve su kıtlığıdır. Bangalore'daki yeşillik yok oldu.”