KPCC Şefi DK Shivakumar’ın Adaylığı Kanakapura Tarafından Kabul Edildi | Dünya

Büyük eski partinin devlet kurumu Cuma günü yaptığı açıklamada, Karnataka Pradesh (KPCC) Kongre Komitesi Başkanı DK Shivakumar’ın adaylığının Kanakapura Meclisi seçim bölgesi tarafından kabul edildiğini söyledi. CM adayı Shivakumar, Kanakapura’dan BJP adayı Hazine Bakanı R. Ashoka ile dövüşecek.

CM adayı Shivakumar, Kanakapura’dan BJP adayı Hazine Bakanı R. Ashoka ile dövüşecek. (PTI)

Kongre üyesi DK Suresh, Shivakumar’ın kardeşi, son başvuru tarihinden sadece birkaç saat önce sürpriz bir hareketle Perşembe günü Kanakapura’dan mücadeleye katıldı. Dünya Kırsal Milletvekili, Shivakumar’ın adaylığının reddedilmesi durumunda belgelerini bir “yedek plan” olarak sundu.

Bu arada Shivakumar, orantısız bir varlık davasıyla ilgili başvurusunun Karnataka Yüksek Mahkemesi tarafından reddedilmesinin ardından iktidardaki BJP’ye karşı da teklifte bulundu.

OKU | Karnataka HC, DK Shivakumar’ın orantısız varlık iddiasını reddetti

“Yüksek Mahkemelere itiraz edeceğim; Son nefesime kadar savaşacağım. Bir mahkemeye inanıyorum. Hala yanıldıklarına inanıyorum. Her şey şeffaf” dedi.

“Milletin mahkemesine inanıyorum, onlar (BJP) farklı ajansları kullanmaya çalışıyorlar… Her adımda çok dikkatliyim, ben de politik bir hayvanım” diye ekledi.

Ayrıca çift motorlu hükümetin Covid, kuraklık ve diğer sorunlar sırasında insanlara yardım edemeyeceğini iddia etti.

“BJP, Karnataka halkına şantaj yapıyor. İkiz motor covid, kuraklık ve herhangi bir sorun sırasında yardımcı olamadı. Batı Bengal, Andhra Pradesh ve diğer birçok muhalif hükümet devletini taciz ediyorlar. Bütün bu yüklere dayanabiliriz” dedi.