Kıdemli Cong lideri BJP milletvekilini övdü ve insanları kendisini yeniden seçmeye çağırdı | Dünya

Kıdemli Kongre lideri Shamanuru Shivashankarappa, seçim bölgesinde yaptığı geliştirme çalışmaları göz önüne alındığında, Shivamogga halkını yaklaşan Lok Sabha seçimlerinde BJP milletvekili BY Raghavendra'yı yeniden seçmeye çağırdı.

Kongre emektarı Shamanuru Shivashankarappa. (JMM Tıp Fakültesi)

Raghavendra, Karnataka BJP'nin güçlü adamı ve eski başbakan BS Yediyurappa'nın büyük oğludur.

Ram Mandir ile ilgili en son güncellemeler için bizi takip etmeye devam edin! buraya tıklayın

“Ona (Raghavendra) kendi bölgesinde yapılacak geliştirme çalışmalarını takip eden, işin tamamlanmasını sağlayan, kendi yeteneklerinin ötesindeki işlerin bile yapılmasını sağlayan bilge bir lider demek yanlış olmaz” tamamlanabilir,” dedi Shivashankarappa.

OKU | Güvenlik İhlali: Adam, R-Day geçit töreni sırasında Karnataka CM Siddaramaiah'a yaklaşmaya çalıştı, tutuklandı

Cuma günü bölge başkenti Shivamogga'da düzenlenen bir etkinlikte, yanında Ragahavendra oturan altı kez Meclis Milletvekili şunları söyledi: “Bence siz – halk – milletvekiliniz gibi iyi bir insanı seçerek iyi bir iş yaptınız. . Birkaç ay içinde meclis seçimleri yaklaşıyor ve BJP partisi kimseye ceza kesmeyeceği için Raghavendra yeniden temsilciniz olacak.”

Raghavendra'nın babası Yediyurappa ile samimi ilişkisini vurgulayan Shivashankarappa ayrıca şunları söyledi: “O (Raghavendra) yeniden yarışacak ve seçim bölgesinin gelişimi ve zaferini garantilemek için yaptığı çalışmalar göz önüne alındığında, büyük sorumluluk sizlerin (halkın) omuzlarındadır.) “

Shivashankarappa, Veerashaiva Lingayat topluluğunun kıdemli lideri ve Veerashaiva Lingayat'ların tepe organı olarak kabul edilen Tüm Hindistan Veerashaiva Mahasabha'nın başkanıdır.

Yediyurappa ailesi aynı zamanda Veerashaiva Lingayat topluluğundan geliyor ve Yediyurappa'ya genellikle BJP'nin 'Lingayat diktatörü' olarak anılıyor.

Shivashankarappa'nın açıklamasına tepki gösteren Raghavendra, Cumartesi günü Shivamogga'da kendisinin kıdemli bir lider olduğunu ve Shivamogga'nın gelişimini gördükten sonra duygularını ifade ederek onu kutsadığını söyledi.

“Shivashankarappa, açık sözlülüğüyle tanınan cesur bir adam ve farklı bir partiye ait olmasına rağmen beni tüm kalbiyle kutsadı. Bu benim şansım. “Parti çizgisi ne olursa olsun, başkalarının iyi çalışmalarına saygı duymayı ve takdir etmeyi ondan öğrendim” dedi.

OKU | “Etkilenmeyen Kongre partisi bir okyanustur”: DK Shivakumar, Shettar'ın ayrılışı hakkında

Dünya'daki Yediyurappa, Shivashankarappa'nın topluluğumuzun sadık bir temsilcisi olduğunu ve Raghavendra'ya yaptığı iyi çalışmalardan dolayı teşekkür etmesinin ve kutsamasının, parti çalışanları ve toplumdaki insanlar arasında bir sevinç duygusu yarattığını söyledi. “Ona iltifat ediyorum ve teşekkür ediyorum.”

Shivashankarappa'nın açıklaması Kongre hükümeti bakanları, parti liderleri ve işçiler arasında bir miktar rahatsızlık yaratmış gibi görünüyor.

İçişleri Bakanı G. Parameshwara şunları söyledi: “Belki de bu onun kişisel görüşüdür… Bilmiyorum.”

Kırsal Kalkınma ve Panchayat Raj Bakanı Priyank Kharge, “Onun açıklaması hakkında hiçbir bilgim yok, bunu sizden (medyadan) öğrendim… Kim olursa olsun, ya ben ya da bir başkası buna uymak zorunda.” “