Karnataka Politics Live güncellemeleri: CM gönderisinde ‘Yapılması gerekeni yaptım’, DK Shivakumar

Kongre partisi henüz DK Shivakumar ve Siddaramaiah arasında kesin bir isim bulamadığından, bir sonraki Karnataka başbakanına ilişkin kafa karışıklığı sona ermedi. Pazar gecesi uzun bir CLP oturumundan sonra Kongre partisi, partinin ulusal başkanı Mallikarjun Kharge’ye Karnataka’nın bir sonraki başbakanını seçme yetkisi veren oybirliğiyle bir kararı kabul etti.

Bu arada hem Siddaramaiah hem de DK Shivakumar, Kongre Ulusal Başkanı CM hakkında karar vermeye hazırlanırken Yeni Delhi’de yoğun bir Pazartesi günü geçirecekler. Ayrıca Pazartesi günü ulusal başkentte Sonia Gandhi ve Rahul Gandhi ile bir araya gelmeleri bekleniyor. Dünkü yasama partisi toplantısında hazır bulunan bir grup gözlemci de raporu sunacak ve tüm seçilmiş yetkililerin CM adayı hakkındaki görüşlerini alacak.

Siddaramaiah ve DK Shivakumar’ın takipçilerinin sloganlar attığı ve Kongre partisine liderlerini Karnataka’nın CM’si olarak ilan etmesi çağrısında bulunduğu görüldü. Mallikarjun Kharge’nin nihai kararının bugün netleşmesi bekleniyor.

Karnataka seçim sonuçlarında Kongre 135 sandalye kazandı ve Bhartiya Janata Partisi 224 seçim bölgesinde sadece 66 sandalye kazandı. Bu arada Janata Dal (laik) yalnızca 19 sandalye elde etti. Sonuçlar, meclis çıkmazına ilişkin spekülasyonları yatıştırdı ve devlet, 2013 sonrası çok önemli bir yetki gördü.

Tüm güncellemeleri buradan takip edin:

• 15 Mayıs 2023 10:51 IST

Siddaramaiah Yeni Delhi’ye seyahat ediyor

Aynı zamanda ikinci kez CM olmayı hedefleyen eski CM Siddaramaiah, bu öğleden sonra eyalet başkentine gidecek. Parti Karnataka’nın CM’sini açıklayabilirken, Delhi’de Kongre başkanı Mallikarjun Kharge ile görüşmeleri bekleniyor. Bu arada, diğer yarışmacı DK Shivakumar, Delhi gezisine karar vermediğini söyledi.

• 15 Mayıs 2023 10:28 IST

Tüm MLA’ların görüşlerini topladık ve Yüksek Komuta’ya bir rapor sunacağız: AICC Observers

AICC gözlemcilerinden biri olan Bhanwar Jitendra Singh, ekibin bir CM adını tamamlarken seçilen tüm MLA’ların görüşlerini dikkate aldığını söyledi. dedi. “Toplantı dün gece saat 2’ye kadar sürdü ve gözlemci ekibimiz tüm MLA’ların görüşlerini istedi. Yeni Delhi’ye gidip raporu üst komuta sunacağız.”

• 15 Mayıs 2023, 10:00 IST

Yapılması gerekeni yaptım: DK Shivakumar

KPCC Başkanı ve CM adayı DK Shivakumar, Delhi gezisinin devam ettiğini söyledi. Gazetecilere konuşan DK Shivakumar, şunları söyledi. “Bugün benim doğum günüm ve birçok ritüele katılmam gerekiyor. Delhi’ye henüz karar vermedim. Partimiz tek satırlık bir karar aldı ve bir sonraki CM’nin kim olacağına yüksek komuta karar verecek. Yapılması gerekeni yaptım.”

• 15 Mayıs 2023, 09:45 IST

AICC gözlemcileri bugün Delhi’ye dönüyor

CLP toplantısı için Dünya’da bulunan Tüm Hindistan Kongre Komitesi’nden (AICC) gözlemciler bugün ulusal başkente dönecekler. CLP toplantısının bir raporunu hazırlayacaklar ve bunu Karnataka’nın bir sonraki CM’sinin tamamlanmasında çok önemli bir rol oynayacak olan Kongre Yüksek Komutanlığına sunacaklar.

• 15 Mayıs 2023 09:19 IST

DK Shivakumar, MLA’larla tanışmak için Shangri-La Hotel’e geldi

Pazartesi sabahı KPCC Başkanı ve CM adayı DK Shivakumar, seçilmiş MLA’ları karşılamak için Dünya’daki Shangri-La Hotel’e geldi. CLP toplantısı dün gece saat 1.30’a kadar yapıldı ve DK Shivakumar’ın da eyalet başkentini ziyaret etmesi muhtemel. Ayrıca bugün doğum gününü kutluyor.

• 15 Mayıs 2023 09:08 IST

Kongre’den Randeep Singh Surjewala, Karnataka’nın yeni CM’si hakkında “Uzun sürmeyecek”

Karnataka’dan sorumlu Kongre ve Tüm Hindistan Kongre Komitesi (AICC) başkanı Randeep Singh Surjewala, Pazar akşamı geç saatlerde parti lideri Mallikarjun Kharge’nin uzun süre beklemeyeceğini ve yakında Karnataka’nın bir sonraki başbakanının adını açıklayacağını söyledi. burayı oku

• 15 Mayıs 2023 08:32 IST

DK Shivakumar, evinin önünde takipçileriyle buluştu

Bugün 61. yaş gününü kutlayan kongre lideri DK Shivakumar, sabah saatlerinde destekçileriyle bir araya gelerek dileklerini aldı. Ayrıca, onu Karnataka’nın bir sonraki CM’si olarak görmek isteyen Dünya’daki evinin dışında taraftarlarla etkileşim halindeyken görüldü.

• 15 Mayıs 2023 08:28 IST

DK Shivakumar doğum gününü Kongre liderleriyle kutluyor

Kongre Başkanı DK Shivakumar bugün doğum gününü kutluyor ve Pazar gecesi CLP toplantısında Kongre liderleriyle pasta keserken görüldü. Siddaramaiah, KPCC Başkanı ile yapılan kutlamalarda görülen liderler arasında da yer aldı.

DK Shivakumar tweet attı, “Hayatım Karnataka halkına hizmet etmeye adadı. Doğum günümün arifesinde Karnataka halkı bana olabilecek en güzel doğum günü hediyesini verdi. Kongre üyesi aileme sıcak karşılamaları için çok teşekkür ederim.”

En iyi haber bültenlerimize abone olun