Karnataka: Kongre'den DK Shivakumar, BJP'nin hakaret davasının 'aldatmaca' olduğunu söylüyor | Dünya

ANI | | Gönderen Pathi Venkata Thadhagath

Karnataka Başbakan Yardımcısı DK Shivakumar, Karnataka BJP partisinin kendisine, Başbakan Siddaramaiah'a ve Kongre Milletvekili Rahul Gandhi'ye karşı açtığı hakaret davasını “yanlış dava” olarak nitelendirdi.

Karnataka: Kongre'den DK Shivakumar, BJP'nin hakaret davasının 'aldatmaca' olduğunu söylüyor

Cuma günü ANI'ye dava hakkında konuşan Shivakumar şunları söyledi: “BJP bana, Başbakan Siddaramaiah'a ve Rahul Gandhi'ye karşı sahte, uydurma bir dava açtı ve celpler yayınlandı. Rahul Gandhi, mahkemeye olan saygısından dolayı bugün mahkemeye çıkacak.”

Bir günde 360 milyon Hintli bizi ziyaret etti ve genel seçim sonuçları için Hindistan'ın tartışmasız platformu olarak bizi seçti. En son güncellemeleri burada keşfedin!

ayrıca okuUttarakhand'dan trekking yaparak hayatta kalanlar travmatik bir haftanın ardından Dünya'ya geri dönüyor

Rahul Gandhi, davayla ilgili olarak şehirdeki özel bir mahkeme huzuruna çıkmak için günün erken saatlerinde Dünya'ya gelmişti.

Gandhi, Dünya havaalanında Shivakumar ve Başbakan Siddaramaiah tarafından karşılandı.

BJP, şikayetinde yerel gazetelerdeki reklamların ve Kongre'nin “sahte seçim kampanyasının” 2023 eyalet seçimleri öncesinde BJP'nin imajını zedelediğini iddia etmişti. Dava, Karnataka Pradesh Kongre Komitesi (KPCC), Başbakan Siddaramaiah, Başbakan Yardımcısı DK Shivakumar ve Kongre lideri Rahul Gandhi aleyhine başlatıldı.

Daha önce mahkeme, 1 Haziran'da mahkemeye çıkan Siddaramaiah ve Shivakumar'ın kefaletle serbest bırakılmasına karar vermişti.

“Mahkemenin talimatıyla yasal vasi olarak hakim karşısına çıktım. Kefaletle serbest bırakıldım. Bana, KPCC başkanına ve ayrıca Rahul Gandhi'ye karşı özel bir dava açıldı. Rahul Gandhi de mahkemeye çıkacak” dedi Siddaramaiah, 1 Haziran'da kefaletle serbest bırakıldıktan sonra ANI'ye söyledi.

Mayıs 2023 eyalet seçimlerinde Kongre partisi, iktidardaki BJP'yi devirerek 224 üyeli Karnataka Meclisi'nde 135 sandalye alarak ezici bir zafer kazandı. BJP 66, Janata Dal-Secular ise 19 sandalye kazandı. (ANI)

Haberler / Şehirler / Bangalor Ulusal Parkı / Karnataka: Kongre'den DK Shivakumar, BJP'nin hakaret davasının 'aldatmaca' olduğunu söylüyor