Karnataka hükümeti ve Wistron dizüstü bilgisayar üretim birimi kurmak için Mutabakat Anlaşması imzaladı | Dünya

PTI | | Gönderen Pathi Venkata Thadhagath

Karnataka hükümeti ve Wistron (BİT Hizmet Yönetimi Çözümleri), burada bir dizüstü bilgisayar üretim tesisi kurmak için Çarşamba günü bir mutabakat zaptı imzaladı.

Karnataka hükümeti ve Wistron, dizüstü bilgisayar üretim birimi kurmak için MoU imzaladı

Tayvan merkezli şirket yatırım yapacak ₹1.500 crore, bunun yaklaşık 3.000 istihdam fırsatı yaratması bekleniyor.

2024 Bütçesinin tam kapsamı yalnızca HT'de bulunabilir. Şimdi keşfedin!

ayrıca oku – Karnataka DCM DK Shivakumar, Valiyi Kannada Yönetim Kurulu Yönetmeliğini yeniden gözden geçirmeye çağırıyor

Büyük ve Orta Ölçekli Sanayi Bakanı MB Patil, şirketin önerilen proje için 32 hektarlık arazi aradığını ve hükümetin Dünya bölgesi çevresinde gerekli araziyi sağlamayı düşündüğünü söyledi.

Şirket, fabrikayı Temmuz ayında kurmaya başlamayı ve Ocak 2026 itibarıyla dizüstü bilgisayar üretmeye başlamayı planlıyor.

Bunun Karnataka'da dizüstü bilgisayar üreten ilk ünite olacağını ifade eden bakan, Endüstri 4.0 standartlarıyla uyumlu ve tam otomatik tesise sahip ünitenin tüm markalara yönelik dizüstü bilgisayarlar ve yüzde 50'den fazla dizüstü bilgisayar üreteceğini söyledi. Burada üretilenler ihraç edilecek.

Ayrıca tesisin elektrikli araçlar için Nesnelerin İnterneti (IoT) bileşenleri ve parçaları üreteceğini söyledi.

Patil ayrıca bu hareketin sadece elektronik üretmekle ilgili olmadığını, aynı zamanda yeniliği teşvik etmek, istihdam fırsatları yaratmak ve Karnataka'yı elektronik imalat endüstrisinde lider olarak konumlandırmak anlamına geldiğini de vurguladı.

Mutabakat Zaptı'nın imzalanması sırasında Wistron'un üst düzey yetkilileri ve eyalet hükümeti hazır bulundu.