Karnataka CM Siddaramaiah Dünya'daki Ram Tapınağının açılışını yaptı | Dünya

Karnataka CM Siddaramaiah, Ayodhya'da Ram Lalla Idol'ün kutsanmasının (Pran Pratistha) gerçekleştiği gün Dünya'nun Mahadevapura bölgesinde bir Ram tapınağının açılışını yaptı. Başbakan, Ram tapınağının yanı sıra 33 metrelik bir Hanuman idolünün de açılışını yaptı.

Karnataka CM Siddaramaiah, Dünya'daki Ram Tapınağının açılışını yaptı

Siddaramaiah, “Hirandahalli Srirama Temple Trust tarafından inşa edilen Sitarama Lakshmana Tapınağı, Dünya'da önemli bir tapınak olacak. 33 metre uzunluğundaki yekpare Anjaneya Swamy idolünün de açılışı yapıldı ve daha sonra Maha Kumbhabhishekam etkinliğine katıldım.

Ram Mandir ile ilgili en son güncellemeler için bizi takip etmeye devam edin! buraya tıklayın

ayrıca oku – Ayodhya Ram Mandir CANLI güncellemeler: Başbakan Modi sırada ne olduğunu anlatıyor.

CM ayrıca Tanrı ve din ile ilgili siyasete bulaşmadığını da söyledi. Şöyle dedi: “Lord Ram herkese aittir ve bu ülkede belirli bir partinin Hinduizmi tekeline alması üzücü. Hayatımda hiçbir zaman dini siyasete sokmadım ve laikliğe inanan bir partide çalışıyorum.”

Pazartesi günü Siddaramaiah, hükümetin bugün tatil ilan etmeyeceğini açıkladı. “Ben de bir tapınağın açılışını yapıyorum ve tatile gerek olmadığını düşünüyorum” diye ekledi. BJP eyalet hükümetini tatil ilan etmediği için eleştirdi ve Siddaramaiah liderliğindeki hükümeti “Hindu karşıtı” hükümet olarak nitelendirdi.

Başbakan Narendra Modi Pazartesi günü Ayodhya tapınağındaki yeni idolün açılışını yaptı ve Ram Lalla'nın artık çadırda kalmayacağını söyledi. Ayodhya'daki Shri Ram Janmaboomi Tapınağı'ndaki 'Pran Pratishtha' töreninin ardından Modi halka seslendi ve 'Ramımız geldi. Ram Lalla artık çadırda kalmayacak. Büyük tapınakta kalacak.”

• YAZAR HAKKINDA
    Yazar standardı 90x90

Hindustan Times Haber Masası ile Hindistan'dan ve dünyadan en son haberleri ve gelişmeleri takip edin. Siyaset ve siyasetten ekonomi ve çevreye, yerel sorunlardan ulusal olaylara ve küresel meselelere kadar doğru yere geldiniz. …Ayrıntılı olarak görün