Karnataka CM Siddaramaiah: Cenazem bile BJP’ye gitmeyecek | Dünya

PTI | | Yamini CS tarafından paylaşıldı

Karnataka Başbakanı Siddaramaiah Pazartesi günü yaptığı açıklamada, geçmişte böyle bir girişimde bulunduğu yönündeki iddiaları açıkça reddettiği için “cesedi”nin bile BJP’ye teslim edilmeyeceğini söyledi.

Dünya’daki Karnataka Başbakanı Siddaramaiah.(PTI)

Siyasi hayatı boyunca cemaat güçlerine karşı mücadele ettiğini belirten CM, BJP liderleriyle tanışmış olabileceğini ancak bunun ideolojilerinden ödün verdiği anlamına gelmediğini söyledi.

Ayrıca OKUYUN | TN, Cauvery nehrinin su paylaşımı sorunu nedeniyle ‘gereksiz tacize’ neden oluyor: Karnataka CM

“Bunu hayal edebilen var mı? Siddaramaiah, JD(S) lideri HD Kumaraswamy’nin planlanan açıklamasına ilişkin bir soruya yanıt olarak “Siyasi hayatım laikliği temsil ediyor ve başından beri toplumsal güçlere karşı savaştım” dedi. Geçmişte BJP’ye katılmıştım ve safran partisiyle tanışmıştım. bu konuda liderler.

Ayrıca OKUYUN | Janata Dal (Laik) BJP’nin ‘B takımı’ olduğunu kanıtladı: Karnataka CM Siddaramaiah

Burada gazetecilere verdiği demeçte, “Belki liderlerle tanıştım… Advani (BJP emektarı LK Advani) ile tanışabilirdim, yakın zamanda Amit Shah’la da (Birlik İçişleri Bakanı) tanışmıştım… cesedim bile gelmeyecek” dedi. yap.” .” BJP’ye gidin. Benim siyasetim Sosyalist Parti döneminden bu yana sürekli olarak toplumsal güçlere karşı oldu.”

Kumaraswamy’nin hanedan siyaseti için BJP ile ittifak kurduğunu ve tüm bunları tek bir açıklamaya dayanarak iddia ettiğini söyledi. Şurası kesin ki, ben iktidarda olsam da olmasam da cemaat güçleriyle hiçbir sebepsiz uzlaşmaya varılamayacağı kesindir. Liderlerle tanışmış olmam ideolojilerimden fedakarlık ettiğim anlamına gelmiyor.”