Karnataka CM, Başkan Murmu'dan tekil olarak bahsettiğine pişman oldu | Dünya

Karnataka Başbakanı Siddaramaiah, Başkan Droupadi Murmu'dan tekil olarak bahsetmekten duyduğu üzüntüyü dile getirdi ancak bunun kendi açısından bir hata olduğunu kabul etti ve kendisi de ezilen sınıflardan olduğu için ona büyük saygı duyduğunu söyledi. Ezilen Topluluklar Dernekleri Federasyonu ve Karnataka Geri Sınıflar Federasyonu tarafından Pazar günü düzenlenen ve muhalefetteki BJP ve JD(S) tarafından sert bir şekilde eleştirilen ezilen toplulukların eyalet kongresindeki sözlerine atıfta bulunuyordu. .

Karnataka Başbakanı Siddaramaiah. (ANI Fotoğrafı) (Shashidhar Byrappa)

JD(S) lideri ve eski başbakan HD Kumaraswamy, Siddaramaiah'ın cumhurbaşkanına tekil hitap ettiği için başbakanlık ofisinden görevden alınmasını talep etti. Birlik bakanı ve üst düzey BJP lideri Pralhad Joshi, Siddaramaiah'ın Anayasayı ve onu temsil eden ve üst düzey mevkilerde bulunanları tamamen göz ardı ettiğini bir kez daha kanıtladığını söyledi. Siddaramaiah, 'X' ile ilgili bir gönderide, Başkan'ın BJP liderleri tarafından “sırf Dalit topluluğuna ait olduğu için” yeni Parlamento binasının açılış törenine davet edilmemesinden derin bir şekilde incindiğini ve üzüldüğünü söyledi.

Ram Mandir ile ilgili en son güncellemeler için bizi takip etmeye devam edin! buraya tıklayın

OKU | Kast adına toplumu bölen BJP ve RSS'yi reddedin: Karnataka CM Siddaramaiah

“Kongrede konuşurken biraz duygusallaştım ve öfkemi dile getirirken bunu sanki bir dil sürçmesiymiş gibi tekil olarak dile getirdim” diye açıkladı. Başbakan, kendisinin de geldiği kırsal kesimde anne-babalara ve yaşlılara tekil hitap edilmesinin yaygın olduğuna dikkat çekerek, şöyle konuştu: “Sayın Cumhurbaşkanına büyük saygım var, çünkü o da benim gibi ezilen sınıflardan geliyor. itibaren.” . Kendisine tekil olarak hitap edilmemesi gerekirdi. Bu hatadan dolayı pişmanım.”

Kumaraswamy, 'X'te Cumhurbaşkanına tekil olarak hitap ettiği konuşmasından bir alıntıyla birlikte CM'yi eleştirdi ve Siddaramaiah'ın başbakanlık görevine bir an bile olsa verilmeyi hak etmediğini söyledi. Derhal istifa etmeli ve manevi sorumluluğu üstlenmeli ya da vali onu görevden almalı.

OKU | “Ben Hindu'yum ve seviyorum…”: CM Siddaramaiah, Mandya'daki Lord Hanuman bayrağı tartışması hakkında

Joshi “X”te şunları söyledi: “Sevgili Siddaramaiah, sana ve partine ne olduğunu gerçekten anlamıyorum! Anayasayı ve onu en üst makamlarda temsil edenleri tamamen hiçe saydığınızı defalarca kanıtladınız.” Cumhurbaşkanına ve aynı zamanda bir kadına tekil hitap etmek son derece utanç verici, dedi.

“Sizin gibi bir hukuk öğrencisinin söyledikleri daha da şok edici ve hayal kırıklığı yaratıyor. Ya eğitimden mahrum kaldınız ya da bunaklaştınız. Bunun ne olduğunu merak ediyorum! Sözlerinize ve davranışlarınıza ne yaş ne de tecrübe yansıyor!'”