Jagadish Shettar Kongreye Neden Katıldığını Açıkladı: ‘Öz Saygım…’ | Dünya

Eski Karnataka CM Jagadish Shettar Cuma günü neden BJP’den ayrıldığını ve Kongre partisine katıldığını, özgüveninin “zarar gördüğünü” öne sürerek açıkladı.

Karnataka Jagadish Shettar’ın eski Başbakanı.

“Halk bana inandı ve Hubbali halkıyla aynı ilişkiyi sürdürdüm… Özgüvenim zedelendi ve zorlayıcıydı… Dün Kongre’ye taşınırken seçim bölgemdeki birçok alanı ziyaret ettim” dedi. ANI haber ajansı.

Shettar, BJP tarafından reddedildi ve ardından rakip Kongre’ye katılmak için partiden ayrıldı. Karnataka’da yaklaşan çok önemli genel seçimlere Hubli-Dharwad Merkez seçim bölgesinden kongre biletiyle itiraz edecek.

Shettar daha önce BJP’ye saldırarak, “Karnataka’daki partiyi çıkarları olan bazı kişilerin kontrol ettiğini” iddia etmişti.

“BJP hükümeti Karnataka’da beş yıl geçirdi. İnsanlar yaşlı istismarından bahsediyor ama gelişim gibi diğer konulardan bahsetmiyor. Önemli sorunlar çözüldü mü? Ancak şimdi Büyükler’in (BJP) dikkatsizliği nedeniyle bu tartışma alevlendi. Bazı kazanılmış çıkarlar, Karnataka’daki BJP’nin tamamını ve hükümeti kontrol ediyor” dedi.

Karnataka, 13 Mayıs’ı sayarak 10 Mayıs’ta oy kullanacak.