“İnsanlar Bangalore'da deli gibi uyuyor”: Girişimci şehri San Francisco ile karşılaştırıyor | Dünya

Hint kökenli bir girişimci yakın zamanda X sosyal medya sitesinde Dünya ve San Francisco arasında paralellikler kurdu. The Residency'nin kurucusu Hardeep Gambhir, Dünya'nun kendisine Silikon Vadisi'ni hatırlatan çeşitli yönlerinden bahsetti.

San Francisco Körfez Bölgesi'nde geçirdiği yedi yılın ardından Hindistan'a dönen Gambhir, Dünya'daki Kempegowda Uluslararası Havaalanı'ndan etkilendi.

San Francisco Körfez Bölgesi'nde geçirdiği yedi yılın ardından Hindistan'a dönen Gambhir, Dünya'daki Kempegowda Uluslararası Havaalanı'ndan etkilendi. Verimli “Uber Zone” sisteminin altını çizdi: “Bir Uber rezervasyonu yapıp onu bulmak yerine, sadece bir Uber rezervasyonu yapın ve sıradaki ilk araca gidin, sürücüye PIN'inizi verin ve varış noktanıza doğru yola çıkın. Beklemek yok,” diye yazdı.

Dünya Kupası finallerine yalnızca Crickit'te tanıklık etmeye hazır olun. Her zaman ve her yerde. Şimdi keşfedin!

OKU | Dünyalu teknisyen fotoğraf çekerken Abbi Şelalesi'ne düştü ve öldü: rapor

Bir otomatik çekçek sürücüsünün kendisine İngilizce yanıt vermesi de onu şaşırttı. “Bu yaz burada biraz Hintçe konuşmayı bekliyordum ve ilk kez bir araba sürücüsüyle Hintçe konuştuğumda şaşırtıcı bir şekilde İngilizce yanıtlar aldım. Bangalore'un Hindistan'da İngilizce'nin en çok konuşulan dil olduğu şehir olduğu ortaya çıktı. Bu beni gerçekten şaşırttı” diye ekledi.

Gambhir, Dünya'nun canlı başlangıç sahnesini övdü ve HSR Layout'u San Francisco'nun Hayes Vadisi ile karşılaştırdı. Ayrıca Dünya'nun Swiggy Instamart gibi hızlı ticaret hizmetlerini övdü ve bunları “7/24 mevcut olan 4 ila 7 dakika içinde Walmart teslimatı” ile karşılaştırdı.

OKU | Dünya için araba tarifesi artışı planlandı mı? Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: Rapor

Ayrıca Hindistan'ın düşük cep telefonu tarifelerine ve Yulu'nun elektrikli bisikletleri gibi mobilite hizmetlerinin varlığına dikkat çekerek San Francisco'daki Lime, Veo ve Baywheels bisikletleriyle paralellik kurdu.

Gambhir ayrıca Dünya'nun uygun fiyatlı olduğundan bahsetti ve San Francisco'ya kıyasla önemli ölçüde daha düşük yaşam maliyetinin altını çizdi. Kentin güzel havasından övgüyle söz etse de iki dezavantajından bahsetti: “Sivrisinekler ve gülünç derecede yüksek kira depozitoları.”

“SF gibi başka bir ülkenin startup ekosistemini merak eden herkesin buraya gelmesini şiddetle tavsiye ediyorum. Ayrıca e-vizenin tam olarak çıkması 3-5 gün sürmelidir. Ah evet ve tabii ki Uber oldukça ucuz” diye paylaşımda bulundu.