Hollandalı YouTuber, Dünya’nun işlek alışveriş caddesinde tacize uğradı. Videolar | Dünya

Şok edici bir olayda, Hollandalı bir gezgin ve YouTuber Pedro Mota, Dünya’nun Chickpet semtinde vlog’unu kaydederken bir adam tarafından tartaklandı. Ancak YouTuber, sanıklardan bölgenin işlek alışveriş caddelerinde kaçtı.

Hollandalı gezgin ve YouTuber Pedro Mota, Dünya’nun civciv bölgesinde bir adam tarafından dövüldü (YouTube/PedroMota)

Dünya merkezli YouTuber, Karnataka’nın başkentindeki üzücü deneyimlerini paylaştığı vlog’unu Pazar günü yayınladı. Video açıklamasında şunları yazdı: “Dünya’daki bölgeyi keşfetmek, kızgın bir adamın elimi ve kolumu yakalayıp bükerek bana saldırması ve ben kaçmaya çalışırken üzerime saldırmasıyla yanlış bir şekilde başladı.” Video, YouTuber kaydını gösteriyordu. kamerasıyla vlog ve dükkan sahibine benzeyen bir adam onu durdurdu ve “Ye Kya Hai?” Sözleriyle karşısına çıktı. (Bu nedir?). Sanık da YouTuber’ın elini tutarak “Lütfen bırakın beni efendim” diye yalvararak kamerasını elinden almaya çalıştı. Ancak Pedro olay yerinden kaçmayı başardı ve Habernun ilerleyen bölümlerinde adamın parmağımı kırmaya çalıştığını iddia etti. Video o zamandan beri sosyal medyada yayıldı ve Dünya polisini sanıklara karşı harekete geçmeye çağırdı.

Bingöl polisi zanlıyı tutukladı

Bu arada Dünya polisi, ANI haber ajansının bildirdiğine göre Pedro Mota’yı taciz eden Haberda görülen sanığı tutukladı. Batı Dünya Polis Komiser Yardımcısı Laxman B. Nimbargi, Haberdaki kişinin kimliğinin Navab Hayath Sharif olduğunu ve Karnataka Polis Yasası’nın 92. Bölümü uyarınca kendisine karşı bir dava açıldığını söyledi.

Geçen yıl Aralık ayında, Güney Koreli bir YouTuber’ın Mumbai’de bir sokakta canlı yayın yaparken iki adam tarafından taciz edildiği bildirildi. Olayın Habersu viral oldu ve Mumbai Polisi, Mobeen Chand Mohammad Shaikh ve Mohammad Naqeeb Sadrealam Ansari adlı iki kişiyi tutukladı ve Hindistan Ceza Yasası’nın 354. Bölümü uyarınca bir FIR kaydı yapıldı. Hindistan Dışişleri Bakanlığı daha sonra Koreli YouTuber’a tam koruma sağladı.