Hollanda Başbakanı Dünya sokaklarında masala chai keyfi yapıyor ve UPI ile nakitsiz gidiyor | Dünya

G20 zirvesi için Hindistan’da bulunan Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Dünya’ya olaylı bir ziyaret gerçekleştirdi. Pazartesi günü Dünya sokaklarında dolaşırken, masala çayının tadını çıkarırken ve hatta bisiklete binerken görüldü. Ziyareti sırasında Vidhana Soudha’da Karnataka Başbakan Yardımcısı DK Shivakumar ile görüştü ve Karnataka’daki yatırım fırsatlarını araştırmak için bir yuvarlak masa konferansı düzenledi.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Dünya’da yerel halkla bir selfie anı paylaşıyor.(X/@MinPres)

Rutte, şehirdeki Church Street’teki deneyimini paylaşmak için X’i (eski adıyla Twitter) kullandı. Yerlilerle selfie çekti, UPI aracılığıyla dijital ödemeler yaptı ve kalabalık caddede yavaşça yürüdü.

“Hollanda ve Hindistan’ın kapsamlı ekonomik ilişkileri var. Burada 350’den fazla Hollandalı şirket faaliyet göstermektedir. Hindistan ve Hollanda da aynı girişimci ruhu ve yenilik yapma yeteneğini paylaşıyor. Tarım ve su yönetimi gibi alanlarda birlikte çalışıyoruz ve giderek daha fazla fırsat açılıyor. Rutte, “Hindistan’ın güneyindeki Bangalore’a yaptığım gezinin odak noktası buydu” diye yazdı.

Hollanda Başbakanı, Hindistan’ın UPI yönteminden etkilendiğini, bunu “basit ve anlaşılır” olarak nitelendirdiğini ve bu deneyime sahip olmanın büyüleyici olduğunu söyledi.

Rutte ayrıca Dünya’nun bisiklet belediye başkanı Sathya Sankaran’la birlikte Church Street’te yaptığı unutulmaz bisiklet yolculuğundan da bahsetti. Şöyle dedi: “Bir başka özel an da Bangalore’un Bisiklet Belediye Başkanı Sathya Sankaran @bicyclemayorblr ile görüşmemdi; bu benim için çok önemli bir iş.” Bisikletçiler ve toplu taşıma araçları için çok daha fazla alan içeren şehir için sürdürülebilir vizyonu hakkında konuştuk. “

Rutte, Karnataka Başbakan Yardımcısı ile yuvarlak masa toplantısına katıldıktan sonra şunları söyledi: “Hollanda, Karnataka’da faaliyet gösteren Hollandalı şirketlere, ekonomik büyüme ve yatırım beklentilerine odaklanarak, karşılıklı çıkarları ilgilendiren stratejik konulardaki tartışmalara katılma fırsatı sunmak istiyor” “

Hollanda Başbakanı G20 Delhi Deklarasyonu hakkında

Yeni Delhi’deki G20 zirvesini açıklayan Hollanda Başbakanı, bunun farklı üyelerin bir araya gelmesinde sıklıkla olduğu gibi bir “uzlaşma” olduğunu kaydetti.

ANI haber ajansının aktardığına göre Rutte, “Hindistan’ın 20 Eylül’e kadar tüm üyelerin beyanını müzakere edebilmesinin iyi bir şey olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Bu açıkça bir uzlaşmaydı. G20 gibi çok taraflı ekipler olarak bir araya geldiğinizde durum her zaman böyledir… Deklarasyonun çok önemli bazı temel unsurları içermesi beni memnun etti ve eğer bunu kendim yazmış olsaydım elbette bu olurdu. vaka Vakalar farklıydı,” diye devam etti.

Başbakan Modi ile ikili görüşme

Başbakan Narendra Modi, Yeni Delhi’deki G20 zirvesinin oturum aralarında Hollandalı mevkidaşı Mark Rutte ile ikili bir görüşme gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan (MEA) yapılan resmi açıklamaya göre, iki lider ikili ortaklıklarını güçlendirmenin yollarını araştırdı. Bu işbirliği ticaret ve yatırım, savunma ve güvenlik, temiz enerji, yeşil hidrojen, yarı iletkenler, siber teknoloji ve dijital teknoloji gibi çeşitli alanları kapsıyor.

Rutte, Hindistan başkanlığı sırasında G20 zirvesine başarıyla ev sahipliği yaptığı için Başbakan Modi’yi tebrik etti. Ayrıca Hindistan’ın uzay araştırmalarındaki, özellikle de Chandrayaan misyonundaki başarılarına övgüde bulundu ve Aditya misyonu için Sun’a en iyi dileklerini iletti. Başbakan Modi ve Mark Rutte arasındaki görüşmelerde karşılıklı çıkarları ilgilendiren bölgesel ve küresel konular ele alındı.