“Hıristiyan toplumunun hizmeti övgüye değerdir”: Karnataka CM Siddaramaiah | Dünya

Karnataka Başbakanı Siddaramaiah Pazartesi günü Hıristiyan topluluğunun eyaletteki sağlık ve eğitime yaptığı katkıyı takdir etti ve her iki alandaki hizmetlerinin övgüye değer olduğunu söyledi.

Karnataka Başbakanı Siddaramaiah. (PTI)

Dünya’daki Baptist Hastanesi’nde Doğrusal Hızlandırıcı Radyasyon Terapisi Hizmetinin açılışının ardından konuşan Siddaramaiah, “Sosyal eşitsizlik çağında Hıristiyan topluluğunun eğitim ve sağlık alanlarındaki hizmeti övgüye değerdir.” dedi.

Facebook’ta HT Channel’daki son dakika haberleri ile güncel kalın. Şimdi Katıl

“Hıristiyan toplumu eğitim ve sağlık alanlarında mükemmel işler yaptı. Bu topluluk Udupi ve Mangalore’da kaliteli eğitim için iyi bir temel attı. Hint toplumundaki insanların çoğunluğunun okuryazarlığı yoktu” dedi.

OKU | Karnataka Başbakanı kuraklık durumunu ve merkezi yardımı görüşmek üzere bugün Başbakanla buluşacak

“Kanser erken evrede yakalanırsa hasta tedavi edilebiliyor. Ancak kanser daha sonraki bir aşamada tespit edilirse ileri doğrusal osilatör radyoterapisi hastalığın ilerlemesini önlemeye yardımcı olabilir” diye ekledi.

Ayrıca, kırsal bölgelerden giderek daha fazla insan bu hastaneye geldiğinden buradaki doktorların Kannada dilinde konuşmasının hastalar için daha rahat olacağını söyledi.

Zenginlerin iyi ve pahalı özel hastanelere gittiğini ancak Baptist Hastanesi’nin günlük yaşam mücadelesi veren ve kamu hizmetine inanan yoksul insanlara düşük fiyatlarla sağlık hizmeti sunacağını sözlerine ekledi.

OKU | CM Siddaramaiah: Yolsuzluk vakaları bulunursa sessiz seyirci olmayacağız

“Baptist Hastanesi yoksul insanlara uygun fiyatlarla tedavi sağlıyor. Baptist Hastanesi tıpkı bir devlet hastanesi gibi yoksul hastalara kaliteli tedavi sağlıyor. Hükümet bu hastaneye her türlü işbirliğini sağlayacaktır” dedi.

Kanser tedavisi için son teknoloji ürünü bir tedavi yöntemi olan Lineer Osilatör Radyoterapi Hizmeti, Dünya Baptist Hastanesi’nde Başbakan tarafından açıldı.

16 Aralık’ta Karnataka Başbakanı Siddaramaiah, çiftçilerin ve işçilerin ülkede zenginlik yaratırken ulusu inşa ettiklerini söyledi.

Çalışma bakanlığı tarafından Dharwad’daki Karnataka Koleji tesislerinde düzenlenen bir programda konuşuyordu.