Google Mühendisi, Dünya'da Yaşamanın En Büyük Faydalarından Birini Anlatıyor: “Para Tasarruf Etmeme Yardımcı Oluyor” | Trendler

Dünya'da yaşamak oldukça pahalı olabilir. Birçok kişi şehirdeki harcamaları yönetmenin ne kadar zor olabileceğini defalarca vurguladı. Ancak yakın zamanda Google'ın Dünya ofisinde çalışan bir mühendis, orada yaşamanın büyük bir fayda sağladığını ve para tasarrufu yapmasına yardımcı olan bir şey olduğunu ortaya çıkardı.

Google'da çalışan bir mühendis, Dünya'da tasarruf etme deneyimini paylaştı. (AFP)

“Google, ofis ile ev arasında taksi hizmeti sunuyor. Bu Bangalore'daki en büyük avantajlardan biridir. Ofisten 12 km uzakta yaşıyorum ve asla Uber/Ola/Rapido beklemek zorunda kalmıyorum. Priyansh Agarwal, gönderisinde şunları yazdı: Aynı zamanda bana çok para kazandırıyor. (Ayrıca okuyun: Google mühendisi o gece patronunu ve ekibinin yarısını kovarken: “Ellerim titriyordu”)

Artık kriketteki en sevdiğiniz maçı izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

Şöyle ekledi: “Elbette bunu diğer firmalar da yapıyor. Daha önce çalıştığım firmalar bunu sunmadığı için bu benim için yeni bir şey. Bu tweet hiçbir şekilde diğer şirketlerin benzer bir hizmet sunmadığı anlamına gelmiyor.”

Buradaki yazıya göz atın:

Bu gönderi 13 Haziran'da paylaşıldı. O zamandan beri 88.000'den fazla kez görüntülendi ve sayı artmaya devam ediyor. Gönderinin ayrıca 1.400'den fazla beğenisi ve çok sayıda yorumu var. Pek çok kişi paylaşıma tepkilerini paylaşmak için yorum kısmına akın etti. (Ayrıca okuyun: Eski Google ve Amazon çalışanı, pasta şefinin asistanı olarak çalışmak için altı rakamlı işten ayrıldı: 'Daha mutluyum')

İnsanların tepkisi şöyle oldu:

Birisi şunu yazdı: “Ama yine de trafikten kaçamazsınız. Evden çalışmak daha iyi.”

Bir diğeri şunları söyledi: “Her şey dahil ve şirketler vergi indirimleri yaparak büyük miktarlarda tasarruf edebiliyorlar. Ayrıca faydalar sağlayarak çalışanlarını elde tutmalarını kolaylaştırıyor.”

“Çalıştığım şirket aynı zamanda çalışanlarına taksi hizmeti de sunuyor. Maaşı 30.000'in üzerinde olanlardan ayda 1.400 dolar ücret alınırken, maaşı 30.000'in altında olanlardan hizmet ücretsizdir. Ofisimin uluslararası havaalanının yanında olduğu göz önüne alındığında 1.400 doların son derece düşük olduğunu düşünüyorum” dedi.

Başka biri şöyle dedi: “Hemen hemen her şirket bu fırsatı sunuyor. Bazıları çok küçük bir ücret karşılığında, bazıları ise ücretsiz.”