'Eve geri döndüm': Jagdish Shettar BJP'ye dönüşü hakkında | Dünya

Yeni göreve başlayan Bharatiya Janata Partisi (BJP) lideri Jagdish Shettar, partiye katıldıktan sonra “anavatanına” dönmüş gibi göründüğünü söyledi.

Eski Karnataka CM Jagadish Shettar, Perşembe günü Yeni Delhi'deki Bharatiya Janta Partisine yeniden katılacak. (ANI Fotoğrafı) (Gagan Pawar)

“Bharatiya Janata Partisi benim evim. Evime döndüm,” dedi Shettar Perşembe günü gazetecilerle konuşurken.

Ram Mandir ile ilgili en son güncellemeler için bizi takip etmeye devam edin! buraya tıklayın

Geçen yıl 2023 meclis seçimleri öncesinde Kongre'ye katılan eski Karnataka başbakanı Perşembe günü BJP'ye döndü.

OKU | CM Siddaramaiah: “Kongrede Shettar'a haksızlık yok, ona saygıyla davranıldı”

Shettar, Perşembe günü parti ulusal liderleri Amit Shah ve JP Nadda ile eyalet liderleri BY Vijayendra ve BS Yediyurappa ile bir toplantı yaptığını ve BJP'nin liderliğini takip ettiğini söyledi.

“Bugün Bharatiya Janata Partisine katıldım. Bu sabah, onların liderliği gereği ulusal liderlerimiz Amit Shah ve Nadda ile görüştüm” dedi.

Bir muhabirin yaklaşan Lok Sabha seçimlerine katılma konusundaki sorusuna yanıt veren eski başbakan şu yanıtı verdi: “Yüksek komuta emirleri ne olursa olsun, yapacağım.”

OKU | 'Kongre iki kapılı bir otobüs gibidir, herkes yapabilir…': Karnataka bakanı Shettar'ın çıkışında

Kıdemli BJP lideri BS Yediyurappa, Jagdish Shettar'ı partiye davet etti ve onun son birkaç gündür partiye yeniden katılmayı düşündüğünü söyledi.

“O (Jagadish Shettar) BJP'ye dönmeyi düşünüyordu ve bugün onu partiye tekrar davet ettik… Bugün Amit Shah ile tanıştı ve birçok konuyu tartıştı ve hiçbir koşul olmaksızın partimize katıldı. Jagdish Shettar'ı partimize davet ediyoruz” dedi Yediyurappa gazetecilerle konuşurken.

Bir muhabirin, meclis seçimleri öncesinde partiden ayrılan eski BJP başkanı Laxman Savadi'nin partiye tekrar katılıp katılmayacağı sorusuna Yediyurappa şu yanıtı verdi: “Onunla iletişime geçemedim. Bugün onunla iletişime geçeceğim.”

Shettar, eski Karnakata Başbakanı BS Yediyurappa, Birlik Bakanı Bhupender Singh Yadav, Karnataka BJP Başkanı Vijayendra Yediyurappa ve Birlik Devlet Bakanı Rajeev Chandrasekhar'ın huzurunda eyalet başkentinde BJP'ye yeniden katıldı.

Son birkaç günde, Shettar'ın BJP'ye dönüşüyle ilgili ısrarlı söylentiler vardı ve Karnataka'daki Kongre liderleri, BJP'nin eyaletteki liderlik krizinin partinin Shettar'a yönelmesine neden olduğunu söyleyerek yanıt verdi.

Shettar, Karnataka meclis seçimleri öncesinde BJP'den ayrılmış ve Nisan 2023'te Kongre'ye katılmıştı.