Eski Karnataka CM Siddaramaiah, Dünya’da bir taraftarı yendi. Videolar | Dünya

Eski Karnataka Başbakanı ve muhalefet lideri Siddaramaiah, bir destekçiye vurduğu bir Habernun viral olmasıyla tartışmanın ortasında kaldı. Kıdemli kongre liderinin, Cuma günü kendisini Dünya’daki evinden alan destekçilerinin tekrarlayan sorularına kızdığı bildirildi.

Olayın Habersu sosyal medyada yayıldı.(@HateDetectors/Twitter)

Bazı haberlere göre olay, Siddaramaiah bir taraftar kalabalığının arasından geçerken bileti istendiğinde meydana geldi. Sosyal medya sitelerinde çok sayıda kullanıcı tarafından paylaşılan Haberda, taraftara yumruk attığı görülüyor.

Kongre yiğitinin yaklaşan Karnataka genel seçimlerinde nerede duracağına dair bir belirsizlik vardı, parti Cumartesi günü Mysuru’daki memleketi Varuna seçim bölgesinde Siddaramaiah’ı alan 124 adaylık ilk listesini yayınladı.

Eski CM, Ocak ayında Kolar’dan savaşacağını duyurmuştu, ancak bir anket raporu Kolar’da Siddaramaiah için düşmanca bir durum gösterdiğinden, Kongre Yüksek Komutanlığı ondan planını bırakmasını ve bunun yerine Varuna’dan savaşmasını istemişti. Bundan sonra Salı günü, bir grup destekçisi protesto etmek ve onu Kolar’dan savaşmaya çağırmak için Dünya’daki evinin önünde toplandı.

Bununla ilgili olarak Siddaramaiah, ailesinin kendisine şu anda oğlu Dr. Yathindra Siddaramaiah temsil edilmektedir.

“Ailem yaklaşan parlamento seçimlerine Mysuru’daki Varuna seçim bölgesinden katılmamı tavsiye etti. Yüksek komutadan Varuna’yı boşaltmasını istedim. Aile üyeleri de bana başka bir seçim bölgesinden aday olmamı tavsiye ettiler, ben de bunu tarikat başkanına bıraktım” dedi.

“Eyalet genelinde 25 seçim bölgesinden seçimlere katılma daveti alındı. Bu tarafların hepsi rekabet edemez. Aile, Varuna’da yarışmayı uygun gördü. Partiye Varuna biletini tamamlaması için bilgi verdim. Karar kesin olarak üst yönetimindir” dedi.

(ANI girişleriyle)