Eski JD(S) lideri bağımsız aday olarak anketlere katılmak istiyor | Dünya

Halk arasında YSV Datta olarak bilinen eski MLA Yagati Suryanarayana Venkatesha Datta, Pazar günü Chikkamagaluru bölgesindeki Kadur seçim bölgesinin bağımsız adayı olarak aday olacağını duyurdu.

YSV Datta, Kadur’dan bağımsız adaylığını açıkladı. (ANI)

Bir zamanlar eski Başbakan HD Deve Gowd’un yakın yardımcısı olan YSV Datta, Kongre’nin kendisine Kadur’dan bir bilet sözü vermesinin ardından Ocak ayında JD(S)’den istifa etti. Parti kaynaklarına göre, Deve Gowda’nın ailesiyle olan iç anlaşmazlıklar onu JD(S)’den ayrılmaya zorladı.

Datta Kongre’den kaçmayı umuyordu, ancak parti KS Anand için bileti açıkladı. Bilet reddine öfkelenen Datta, Pazar günü Kadur’da destekçileriyle görüştükten sonra bağımsız aday olarak aday olacağını söyledi.

Kaynaklar, Datta’ya biletin KPCC Çalışma Başkanı DK Shivakumar tarafından reddedildiğini söylüyor. Datta, parti yetkililerine dönerek, “Seçimi kazanmak için seçmenlere rüşvet verecek ve harcayacak milyonlarım yok. Bu yüzden taraftarımın önüne havlu sererek sadaka istiyorum.”

Pazar günü destekçilerini toplantıya çağıran Dutta, Kongre tarafından kendisine yapılan haksızlıklardan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Ayrıca işçilere bir sonraki hareket tarzını sordu. Öğrendiğimiz gibi, hepsi Kongre ve JDS’nin bu seçime katılarak gerçek bir ders alması gerektiği görüşünü dile getirdiler. JDS liderleri milletvekili Prajwal Revanna ve Nikhli Kumaraswamy’nin onu eski durumuna getirme girişimlerine rağmen, eski Başbakan HD Kumaraswamy’nin görevine iade edilmesine izin vermeyi reddettiği bildirildi.

“Toplantı sırasında Aam Admi Partisine katılma veya bağımsız olarak aday olma konusunda tartışmalar oldu. Bir Datta destekçisi olan Venkatesh, “Destekçilerin çoğu, taraftarların ona bağışta bulunacağı bağımsız olarak yarışması gerektiğini hissetti” dedi.

Datta’nın popüler bir lider ve destekçi olduğunu söyledi. €100 ila €Toplantı sırasında 2 lakh kontrolü. Taraftarlar ayrıca seçim masraflarını karşılamak için lidere daha fazla katkıda bulunma sözü verdiler.

“Kıdemli lider, eski Başbakan Siddaramaiah tarafından kongreye davet edildim ve hatta bana Kadur seçim bölgesine bir bilet sözü verdim. Ancak partinin biletimi reddedeceğini hiç beklemiyordum” dedi.

“Seçim bölgesinde binlerce destekçim olduğu için bağımsız olarak koşacağım. Seçimi kazanmamı sağlayacaklar,” diye ekledi Datta. Birçok eski MLA ve diğer partilerden görevdeki MLA’lar, genel seçimlere itiraz etmek için Kongre’ye katıldı, ancak Datta’nın biletinin reddedilmesi, destekçilerini hayal kırıklığına uğrattı.

Taraftarları tarafından teselli edilen Dutta, ne pahasına olursa olsun seçimden çekilmeyeceğini söyledi. “Havlu benim kimliğim. Elimde havluyla evinize geleceğim” diyerek toplanan taraftarlara havlu tutarak sembolik olarak sadaka istedi.