Eski CM Jagadish Shettar | K’taka, “BJP tarafından aşağılandım ve tacize uğradım” dedi | Dünya

Eski Karnataka CM ve kıdemli lider Jagadish Shettar, Bharatiya Janata Partisi’nin üst düzey liderleri tarafından aşağılandığını söyledi ve partiden ayrılma kararının kesin olduğunu açıkladı. Ayrıca bugün istifasını sunacağını ve nasıl ilerleyeceğini açıklayacağını söyledi. Shettar, hangi partiye katılmak istediğini açıklamadı.

Eski CM Jagadish Shettar K’taka, “BJP tarafından aşağılandım ve tacize uğradım” dedi.

Ayrıca oku – BJP kaynakları: Jagdish Shettar, tüm güvencelere rağmen parti yerine kendisini seçti

ANI haber ajansına şunları söyledi: “BJP liderliğinin son birkaç gündür bana davranış şekli aşağılanmadan başka bir şey değil. Parti üyeleri tarafından kötü muameleye maruz kaldım ve beni istifamı açıklamaya zorladılar. Bazı eyalet liderleri BJP sistemini kötüye kullanıyor.”

Ayrıca yakında yeni bir partiye katılıp katılmayacağına ve bağımsız aday olarak aday olup olmayacağına karar vereceğini söyledi. “Milletvekili olarak istifamı sunacağım ve ayrıca parti asil üyeliğinden de istifa edeceğim. Daha sonra nasıl ilerleyeceğime, tek başıma mı yoksa bir grupla mı savaşmam gerektiğine karar vereceğim” diye ekledi Shettar. Halen Karnataka’daki Hubballi-Dharwad Merkez Seçim Bölgesi’nin MLA’sıdır.

Bu arada BJP kaynakları, Shettar’ın kendisini partinin üstüne koyduğunu söyledi. Üst düzey bir kaynak ANI’ye söyledi. Bir BJP kaynağı, “Partinin üst düzey yönetiminin Jagdish Shettar ile sürekli konuşma çabalarına rağmen, kendisini partinin önüne koydu” dedi. Parti kaynakları ayrıca Jagadish Shettar’a birkaç seçenek verildiğinden bahsetti.

Cumartesi günü erken saatlerde, Dharmendra Pradhan, Pralhad Joshi ve Birlik’in seçimlerden ve Karnataka’dan sorumlu bakanı olan Başbakan Basavaraj Bommai, Hubli-Dharwad Merkez segmenti için bir bilet tahsisi konusundaki ültimatomunun ortasında eski eyalet başbakanı Jagadish Shettar ile bir araya geldi.