Eski Bakan V Somanna, Karnataka Partisi genel başkanlığı için bastırıyor | Dünya

Eski bakan V. Somanna, 10 Mayıs’ta yapılan eyalet genel seçimlerinde Varuna seçim bölgesinde Karnataka Başbakanı Siddaramaiah’a yenildikten sonra, Bharatiya Janata Partisi’nin (BJP) yüksek komutanlığına kendisini eyaletin bir sonraki lider ataması olarak aday göstermesi için başvurdu. PTI haber ajansının bildirdiğine göre, Safran Partisi’nin son seçimlerde kaybettiği kesimlerde örgütü nasıl inşa edebileceğini “göstermek” için 100 gün istedi.

Eski Bakan V. Somanna, 10 Mayıs’ta Karnataka’da Varuna ve Chamarajanagar seçim bölgelerinde yapılan parlamento seçimlerine katıldı, ancak ikisini de kaybetti. (HT)

V. Somanna, ikinci koltuğu olan Chamarajanagar seçiminde de yenilgiye uğramıştı. Somanna, gazetecilere hayatında birçok seçim gördüğünü ve 15 yıldır BJP’li olduğunu söyledi. “Bana bir şans ver. 45 yıllık siyasi tecrübem var ve herkesi yanımda götüren benim. Bana 100 gün verin” dedi.

“Fırsat bulursam işi yapacağım. Değilse, sana bırakacağım ve sessiz kalacağım. Bu konuyu çok ciddiye aldım. Liderlerimiz bana karşı anlayışlı olmalı” dedi. Somanna ayrıca konu hakkında Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah, Ulusal Parti lideri JP Nadda, Birlik Kömür ve Madenler Bakanı Pralhad Joshi ve BJP Ulusal Genel Sekreteri BL Santhosh ile görüştüğünü söyledi.

Somanna, “Başbakan Narendra Modi dışında görüşmem gereken kişilerle zaten tanıştım” dedi.