Dünyalu kadın, Ola sürücüsünün ücret dolandırıcılığını önledi: 'Yolculuk bir ninja treniyle tamamlandı' | Trend olan

Dünya'dan ' Whyshnahwe' kullanıcı adını kullanan bir Reddit kullanıcısı, platformda bir Ola sürücüsünün kendisini sahte ücretle “tek bir ninja hamlesiyle” kandırma girişimini nasıl önlediğini paylaştı.

Kadın, Reddit'te Ola sürücüsünün sahte ücretlerle yaptığı dolandırıcılığı paylaştı. (Reddit/@ Whyshnahwe)

Kadın, 3. Aşama JP Nagar'dan Dünya'daki Wilson Garden'a taksi rezervasyonu yaptığını bildirdi. “Olaysız” yolculuk sona erdiğinde sürücü telefonunu tutucudan çıkarıp “Hanımefendi tutar 749” diyerek telefonunu kadına gösterdi.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Uygulamada tahmini ücret vardı ₹254'te sürücü daha yüksek bir miktar talep ettiğinde kadın şaşırdı. Daha sonra “şok” tepkisi verdi ve farkın Ola'nın parasal harcamalarından kaynaklanabileceğini öne sürdü. Tutarı ödemesini ve daha sonra uygulamadaki farktan şikayet etmesini istedi.

Kadın bir şeylerin ters gittiğinden şüphelendi ve sürücüden telefonunu istedi. İşte o zaman tüm bunların bir aldatmaca olduğunu anladı.

“Ondan bana tutarı göstermesini istedim. Telefonu bana verdi. Görünüşünde bir sorun vardı. Ola uygulamasının Haberin Detaylarıda hala çalıştığını fark ettim (bilirsiniz, ekranın yan tarafındaki küçük dairesel logo). Bunun gerçek miktar olmadığını ve bana rastgele bir ekran görüntüsü gösterdiğini doğruladım” dedi kadın Reddit gönderisinde.

Uygulama aracılığıyla yolculuğu tamamlamadığını ekledi. “Logoya dokundum ve uygulama açıldı. Yolculuğu henüz bitirmediğini gördüm. Saf davrandım ve ona bunu sordum. Hızla telefonu geri aldı ve işinin bittiğini söyledi. Tekrar izleyebilir miyim diye sordum. Bu sefer telefonu bana vermedi, sadece gösterdi.”

Kadın daha sonra uygulamanın altındaki kırmızı “Yolculuğu Bitir” çubuğunu kaydırdı ve ona “Yolculuğu böyle bitirmiyor musunuz efendim?” diye sordu.

Reddit kullanıcısı daha sonra adamın “utandığını” ve tek kelime etmediğini söyledi. Daha sonra ona asıl ücreti ödedi ve gitti.

Reddit gönderisinin tamamına buradan göz atın:

Birçoğu bu Reddit gönderisine yanıt verdi ve düşüncelerini yorumlar bölümünde bıraktı. Bir kişi şöyle yazdı: “Birinin acelesi varsa parayı ödeyip uzaklaştığını düşünün, ama kadın burada iyi iş çıkardı.”

Bir diğeri şöyle dedi: “İşte bu yüzden Uber'i Ola'ya tercih ediyorum. Uygulama bana sonunda sürücüye ne kadar ödemem gerektiğini söylüyor ve yolculuğumu paylaşmama olanak tanıyor.”

“Dolandırıcılıklar artarak devam ediyor. Kandırılmadığınıza sevindim, paylaştığınız için teşekkürler. Sürücülerin bu dolandırıcılıkları tespit etme yeteneğinden etkilendim” yorumunu yaptı üçüncüsü.

Dördüncüsü şunu paylaştı: “Dün buna kandım. Şoför bana faturasının 1946 olduğunu gösterdi ama Uber makbuzumda 678 yazıyordu. Olay çıkarması ve yanımda hasta ebeveynim olması nedeniyle ona para ödemek zorunda kaldım.”