Dünyalu bir sürücü pedicab kullanarak teknisyeni ezmeye çalışıyor: Haber | Dünya

Dünya’da Azhar Khan olarak tanımlanan bir adama, çarşamba gecesi geç saatlerde pedicab servisinde yolculuk rezervasyonu yaptığı için otomatik çekçek sürücüsü çarptığı bildirildi. Olayın CCTV görüntülerini sosyal medyada paylaşarak, şehir polisini otomatik çekçek sürücüsü hakkında işlem yapmaya çağırdı.

Dünya sürücüsü bir taksi kullanarak bir teknisyeni ezmeye çalışıyor (CCTV görüntülerinden ekran görüntüsü)

Videoyu sosyal medyada paylaşan Azar, “Dün gece saat 3:00’te Rapido pedicab ile gezintiye çıktım. Ve sarhoş sürücü, HSR yerleşimi 1. sektördeki arabasıyla bana çarptı. Yanımda bir şirket dizüstü bilgisayarım ve gadget’larım vardı. Bana arabasıyla çarptı ve oradan kaçtı.” Ayrıca gönderide Dünya Polis Komiseri Pratap Reddy’yi etiketleyerek onu harekete geçmeye çağırdı.

Videoda hem Azhar hem de sürücünün bir konuda tartıştığı görülürken, birkaç saniye sonra sürücü aracını kişinin üzerinden geçirmeye çalıştı. Kazadan kurtuldu ama yere yığıldı.

Bu yılın Mart ayında, otomobil sendikaları şehirde bisiklet ve beyaz tahta taksilerin “yasadışı” çalışmasını yasaklamak için bir protesto düzenlediler. Sendika daha sonra eyalet hükümetinden şehirdeki mobil uygulama tabanlı toplayıcılar tarafından sunulan pedicab hizmetlerinin kullanımını yasaklamasını istedi. Sürücü ayrıca toplayıcıların, ulaşım yetkilisinden bir lisans almadan bisikletlere (kişisel kullanım için belirlenmiş) yazı tahtaları asarak gençleri pedicab hizmetlerini kullanmaya teşvik ettiğini iddia etti. Karnataka’nın başkentinde sürücüler tarafından pedicab sürücülerinin saldırısına uğrayan vakalar oldu.