Dünya Üniversitesi yetkilileri bir BTech öğrencisinin intiharından sonra sert tepki gösterdi | Dünya

19 yaşındaki bir öğrencinin babası, Dünya’daki tanınmış bir üniversitedeki yetkilileri oğlunun intiharına yardım etmekle suçladı. Dünya’daki bir üniversitede BTech öğrencisi olan Aditya Prabhu, birden fazla rapora göre üniversite kampüsündeki bir binanın 8. katından atladıktan sonra Pazartesi günü intihar ederek öldü. Aditya bir sınavda kopya çekmekle suçlandı.

Ölen kişinin babasının, oğlunun ölümünden kolej yetkililerinin sorumlu olduğunu iddia ederek polise şikayette bulunduğu bildirildi.

OKU | Dünyalu öğrenciler skeç yapmak ve Dalitlere hakaret etmekle suçlandı

Merhumun babası Ganesh Prabhu’nun, oğlunun ölümünden üniversite yetkililerinin sorumlu olduğunu iddia ederek polise şikayette bulunduğu bildirildi. Trajik olaydan günler sonra, sosyal medya paylaşımları, aralarında öğrencinin danışmanı ve diğer üst düzey yetkililerin de bulunduğu üniversite yönetimini taciz etmekle suçladı.

“Ben Aditya Prabhu’nun annesiyim. PES College, RR Road Campus, CSE birinci sınıf öğrencisiydi (19 yaşında). 17 Temmuz’da Aditya bir kampüs binasının 8. katından atlayarak intihar etti. Kolej medyaya, Aditya’nın sınav sırasında kopya çekerken ve kopya çekerken yakalandığını söyledi. Tutuklanmıştı. Kendisine danışmanlık yapıldı ve ebeveynlere haber verileceği söylendiğinde binadan atladı. Hikayenin bizim tarafımızı burada anlatmak istiyorum” diyen bir kullanıcı Instagram’da paylaşımda bulundu.

OKU | Başbakan Modi’nin 2. sınıf öğrencisinin taziye mektubuna verdiği ‘iç açıcı’ yanıt viral oldu

Hindustan Times, kullanıcı hesabının gerçekliğini bağımsız olarak doğrulayamadı.

“17 Temmuz günü saat 11:45’te Aditya’dan bir telefon aldım. Bana telefonu cebine koymayı unuttuğunu ve telefonun pantolonunun cebinde kaldığını söyledi… Aditya da kendisini taciz ettiklerini, böyle bir şey yapmaktansa ölmenin daha iyi olduğunu söylediklerini ve üniversiteye gelmemi istediklerini söyledi.”

Gönderi, merhumun annesine, kullanıcının “muhtemelen onu meseleden kurtaracak bir şey” olduğunu söylediği bir bildiriyi imzalaması için “baskılandığını” söyleyerek devam etti.

Kullanıcı ayrıca bir dizi soru yayınladı.

Kullanıcı ayrıca bir dizi soru yayınladı.

Justiceforadityaprabhu hesabının yaklaşık 10.000 takipçisi vardı. Benzer bir haber mikroblog sitesi Twitter’da da paylaşıldı. Aditya, Mangaluru’dandı ve Bannerghatta Yolu yakınında yaşıyordu.

(Desteğe ihtiyacınız varsa veya ihtiyacı olan birini tanıyorsanız, lütfen en yakın ruh sağlığı uzmanınızla iletişime geçin. Yardım hatları: Aasra: 022 2754 6669; Sneha India Foundation: +914424640050 ve Sanjivini: 011-24311918, Roshni Foundation (Secundrabad) iletişim numaraları: 040-66202001, 040 -662020 00 , ONE LIFE: iletişim numarası: 78930 78930, SEVA: iletişim numarası: 09441778290)