DK Shivakumar, hayranlarını Karnataka'daki kuraklık nedeniyle doğum gününü kutlamamaya çağırıyor | Dünya

PTI | | Gönderen Pathi Venkata Thadhagath

Karnataka Başbakan Yardımcısı DK Shivakumar Pazar günü destekçilerinden, parti çalışanlarından ve hayranlarından eyaletteki ciddi kuraklık nedeniyle 15 Mayıs'taki doğum gününü kutlamamalarını istedi.

DK Shivakumar (PTI)

Eyalet Kongre başkanı ayrıca doğum gününde Kuzey Hindistan'daki Lok Sabha seçimlerine katılacağını ve parti adayları lehine kampanya yapacağını söyledi.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Karnataka, 240 taluktan 223'ünün kuraklıktan etkilendiğini ve bunların 196'sının şiddetli kuraklıktan etkilendiğini bildirdi.

“Eyaletteki kuraklık durumu göz önüne alındığında destekçilerime ve hayranlarıma 15 Mayıs'ta doğum günümü kutlamamalarını tavsiye ediyorum. Lütfen bu yıl doğum günüm için kesmeler, pankartlar, billboardlar asmayın veya doğum günü etkinlikleri düzenlemeyin.”

Shivakumar yaptığı açıklamada, “Nerede olursanız olun bana dileklerinizi iletebilirsiniz ve sevginiz ve şefkatiniz benim için yeterli” dedi.

Doğum gününde Dünya'da olmadığını ve seçim kampanyası için Kuzey Hindistan'da olacağını belirterek, “Bu nedenle, parti liderleri, parti işçileri, destekçileri ve taraftarların doğum günümde evimi veya ofisimi ziyaret etmemelerini istiyorum.” Dedi. Nerede olursan ol, bana dilek dile.

Haberler / Şehirler / Dünya / DK Shivakumar, takipçilerine Karnataka'daki kuraklık nedeniyle doğum gününü kutlamama çağrısında bulundu