Deve Gowda, yaklaşan Karnataka seçimlerinde destek istiyor | Dünya

Lider Janata Dal (laik) ve eski Başbakan HD Deve Gowda, 90 günlük Pancharatna Yatra Pazar günü sona ererken bugüne kadarki çalışmaları ve temiz sicili göz önüne alındığında halkı partiyi desteklemeye çağırdı.

Pazar günü Pancharatna Rath Ratra’nın veda töreninde Uthanalli’nin varoşlarında düzenlenen bir toplantıdan önce konuşan HD lideri Janata Dal (S), Deve Gowda, partisinin amacına işçilerin sıkı çalışmasıyla ulaştığına dair hiçbir şüphe olmadığını söyledi. ulaşmak . (HT arşivi)

Pazar günü Mysuru’nun Uthanalli varoşlarında düzenlenen Pancharatna Rath Ratra veda töreninde bir toplantıda konuşurken şunları söyledi: “Ben büyüdüm ve parti çalışanlarımız ve Tanrı’nın lütfuyla siyasetin içinde kök saldım. Ne kadar zor olursa olsun, her iki güç de tereddüt etmeden ilerledi. Son zamanlarda sağlığım değişti ve bugün karşınızda durabilecek gücüm olup olmayacağını merak ediyordum. Ama bana o kadar çok güç verdi ki, Tanrı’dan bir çeşit lütuf olması gerektiğini düşündüm. .. İnanıyorum ki sizlerin bu kadar kalabalık bir katılım gösterdiğini görürsek tekrar halka hizmet etme şansımız olur.”

Organizatörler, Deve Gowda’yı bir road show’a götürmeyi planlasa da, sağlık sorunları nedeniyle iptal edildi. Törenden önce, eski Başbakan ve kıdemli JD(S) lideri HD Kumaraswamy ve diğer liderler, Chamundeshwari Tapınağı’nda özel dualar getirdiler.

Mysuru, Mandya ve Ramanagara bölgelerinden parti çalışanları çok sayıda katıldı. 100.000’den fazla kişinin katıldığı etkinliğe çevre yolunda trafik sıkışıklığı neden oldu. Pancharatna Rath Yatra, Kolar bölgesindeki Mulabagilu’da başladı ve 90 günde 88 seçim bölgesinden geçti.

Gowda, işçilerin sıkı çalışmasıyla partisinin amacına ulaşacağına dair hiçbir şüphe olmadığını söyledi. “Kumaraswamy’nin sağlığına ve sizin ona her adımda nasıl güç verdiğinize aldırmadan dolaştığını gördüm. Yaşım ve sağlığım bunun bir parçası olamayacağı için üzgünüm. Pancharatna Yatra programı bize ne üzerinde çalışmamız gerektiğini söylüyor.”

“Kumaraswamy’nin iktidara geldiğinde Pancharatna’yı yerine getireceğine şüphe yok. Geçmişte ellerini bağlamak için girişimlerde bulunuldu, ancak köylülerin borçlarından feragat edilmedi. Bunca yıllık siyaset hayatım boyunca kimseyi gücendirmedim. İktidara geldiğimde planları net bir şekilde ortaya koyarak ve gerçekleştirerek oy istedim. Hiçbir zaman bağnazlık mantrasını söyleyen biri olmadım. Söylediğim tek şey geliştirme mantrasıydı” diye ekledi.

Gowda, Basavanna’nın bulunduğu bir eyalette doğduğunu söyledi, Kempegowda, efendim. M. Vishveshwaraiah, Tipu Sultan, Kanakadasa, Purandaradasa ve Nalwadi Krihnaraja Wodeyar doğdu. “Karnataka’ya saygısızlık edecek hiçbir şey yapmadığımı ve partiyi iktidara getirmesi için çağrıda bulunmadığımı söyledim.”

Bu arada Kumaraswamy, JD(S)’nin Tanrıça Chamundeshwari’nin kutsamasıyla tam çoğunluk ile iktidara geleceğini söyledi. “Hedefimiz en az 123 seçim bölgesinde kazanmak ve Hassan ve Mandya’nın adayları konusunda herhangi bir kafa karışıklığı olmayacak” dedi.

Hassan seçim bölgesi için biletleme, meclis seçimleri öncesinde JD(S) için bir tartışma konusuydu ve Kumaraswamy, bir parti yetkilisine öncelik verildiği yönündeki tutumunu yineledi.

Kumaraswamy, iktidardaki BJP hükümetini de eleştirerek, azınlıklar için kısıtlamaları azaltarak Panchamsaali ve Vokkaligas’a karşı artan isteksizliğin toplumu bölmek için bir komplo olduğunu söyledi.

JD(S), Karnataka seçimleri için ilk aday listesini açıkladı. Devletin Mayıs ayında genel seçimlere gitmesi bekleniyor.