Deve Gowda, JD(S) için kampanya başlattı | Dünya

JD(S) Patriği HD Deve Gowda Pazartesi günü partisinin Kongre’ye veya BJP’ye yaklaştığına dair hiçbir soru olmadığına dair güvence verdi ve Karnataka’da reklam vermek üzere meclis seçimleri öncesinde buluşmak üzere eyaletin farklı bölgelerini gezeceğini duyurdu.

89 yaşındaki lider, son zamanlarda Mysuru’da olduğu gibi bazı mitinglerde görünmek dışında, yaşı nedeniyle aktif kampanya yapmaktan kaçınmıştı. (HT arşivi)

Eski başbakan, seçim kampanyası için partinin kalesi Eski Mysuru bölgesini ve eyaletin kuzeyindeki bazı ilçeleri kapsamlı bir şekilde gezeceğini söyledi.

OKU | BJP, Kongre’nin kalesi olan JD(S)’de kendine yer edinmeye çalışıyor

“10 Nisan’dan sonra eyaleti, tercihen tüm Eski Mysuru bölgesini – Mandya, Hassan, Kolar, Chikkamagaluru, Chikkaballapur, Ramanagara ve Tumkur’u gezeceğim. Bu bölgeyi gezeceğim. Bu bizim güçlü kuşağımız” dedi Gowda, ofisi tarafından yayınlanan bir Haber açıklamasında.

“Ayrıca kuraklıktan çok zarar gören çiftçileri kurtarmak için çok çalıştığım Raichur ve Vijayapura bölgelerine (Kuzey Karnataka) gitmek istiyorum. Andhra Pradesh ve Maharashtra’daki su dağıtımı konusundaki anlaşmazlıkların ortasında Krishna’dan (nehir) su getirerek orada çalışıyordum” dedi.

Kıdemli parti lideri HD Kumaraswamy, oğlu ve parti lideri HD Kumaraswamy’nin bu bölgeler de dahil olmak üzere eyaletin geri kalanını gezeceğini açıklayarak, “Kongre veya BJP’ye yaklaşmak söz konusu değil” dedi.

89 yaşındaki lider, son zamanlarda Mysuru’da olduğu gibi bazı mitinglerde görünmek dışında, yaşı nedeniyle aktif kampanya yapmaktan kaçınmıştı. Hassan’ın koltuğundan bahseden Gowda, “Hasan benim meclis üyem. Tabii ki torunuma (MP Prajwal Revanna) bıraktım. O zaman bile, diğerlerinin yanı sıra Eski Mysuru, Raichur ve Vijayapura ile birlikte tüm bu bölgeleri kişisel olarak denetledim.”

OKU | Eski JD(S) lideri, bağımsız aday olarak anketlere katılmak istiyor

Şapkasını yüzüğe atan Bhavani Revanna, kayınbiraderi Kumaraswamy’nin defalarca yapmasına rağmen pes etmediği için, Gowda ailesi içinde Hassan Meclisi’nin koltuğuyla ilgili anlaşmazlıklar su yüzüne çıkmış gibi görünüyor. kullanılmayacağı, ancak “sadık bir parti çalışanının” yarışa gireceği açık.

Hassan Zilla Panchayat’ın eski bir üyesi olan Bhavani Revanna, Kumaraswamy’nin ağabeyi ve eski bakanı HD Revanna’nın karısı ve Gowda’nın gelinidir. Sırasıyla Hassan’dan Lok Sabha ve bir MLC üyesi olan kocası ve oğulları Prajwal ve Suraj Revanna’nın desteğini alıyor. 224 üyeli mecliste en az 123 sandalye kazanmayı hedefleyen JD(S), şimdiye kadar 93 adaylık ilk listesini açıkladı.

Oylama 10 Mayıs’ta eyalet genelinde tek aşamada yapılacak ve sonuçlar 13 Mayıs’ta açıklanacak.