“Cong kazanacak…” Mallikarjun Kharge oyunu kullandıktan sonra özgüven yayıyor | Dünya

Karnataka halkı Çarşamba günü genel seçim için oy kullanırken, Kongre Partisi sosyal medya paylaşımlarında “Kongre Kazanan 150” hashtag’ini kullanarak güven verdi.

Kongre Başkanı Mallikarjun Kharge, Karnataka genel seçimlerinde Çarşamba günü Kalaburagi’deki bir sandıkta oy kullandıktan sonra. (PTI)

“Namaskara. Bugün senin günün! Karnataka Eyaletinin bugün kazanmasını sağlayın. İlerlemeyi seçin. Parti, Kalaburagi’deki Basava Nagar’da oy kullandıktan sonra parti lideri Mallikarjun Kharge ve ailesinin resimlerini paylaşarak resmi Twitter hesabı aracılığıyla #CongressWinning150’yi yayınladı.

“Karnataka halkı bıkmış ve perişan durumda, bu yüzden Kongre Partisi’nin iktidara gelmesini istiyorlar. Birinci kabinede beş garanti sözümüzü kendimiz tutacağız. Kongre partisi seçimi büyük bir çoğunlukla kazanacak” dedi.

AYRICA OKUYUN | Karnataka’da seçim: Anket nedeniyle bugün otobüs ve taksilerle işe gidip gelme etkilendi

“55 yıldır bu sandıkta oy kullanıyorum. İnsanların coşkusunu görünce, partimin iktidara geleceğine ve çoğunluk ile kazanacağımıza dair bir his var içimde. Orada fakir insanlar yaşıyor ve benim politikam vermek.” “Benim oyum fakirler için, bu yüzden eşim ve ben her seferinde oyumuzu kullanmak için oraya gidiyoruz” diye ekledi.

Kongre partisi ayrıca Karnataka Pradesh Kongre Komitesi (KPCC) Başkanı DK Shivakumar ve muhalefet lideri Siddaramaiah’ın oylamadan sonra mürekkepli parmaklarını gösteren fotoğraflarını da paylaştı.