CM Siddaramaiah, Karnataka’nın Raichur kentinde AIIMS Birliği Sağlık Bakanı’na yazdı | Dünya

Karnataka CM Siddaramaiah Cumartesi günü Birlik Sağlık Bakanı Mansukh Mandaviya’ya Karnataka Raichur’da bir Tüm Hindistan Tıp Bilimleri Enstitüsü (AIIMS) kampüsü talep eden bir mektup yazdı. Ayrıca Raichur bölgesinin, Karnataka’daki diğer bölgelere kıyasla sağlık, eğitim ve kişi başına düşen gelirin daha düşük olduğunu vurguladı.

Karnataka’nın Başbakanı Siddaramaiah.

ayrıca oku – Karnataka hükümeti kaliteli yönetişim için çabalıyor: DK Shivakumar

CM Siddaramaiah şöyle yazdı: “Ülkenin gelişmekte olan bölgelerinden biri olan Raichur, diğer bölgelere göre daha düşük sağlık, eğitim ve kişi başına gelir seviyelerine sahip.” Bölge aynı zamanda aşırı hava koşullarına maruz kaldığı için coğrafi olarak dezavantajlı. Bu dezavantajlar nedeniyle Raichur, sağlam tıbbi tesislere şiddetle ihtiyaç duyuyor. AIIMS’nin oluşturulması, bölgede birinci sınıf tesisler sağlayacaktır.”

Siddaramaiah, Kalyana Karnataka bölgesinin kalkınmasının kendisinin en büyük önceliği olduğunu da vurguladı. “Bu teklifin gerçeğe dönüşmesi için insanlardan ve temsilcilerden artan bir talep var. Kalyan Karnataka en önemli önceliklerimizden biridir. Küçük Sulama Bilimi ve Teknolojisi Bakanı meslektaşım Sri NS Boseraju da bana yazarak bu ortak rüyada ilerlemeye teşvik etti. Öngörünüzle gerekeni yapacağınıza eminim. Mektupta, “Bu konuda etkilenenlere uyumlu yaklaşımınızı ve rehberliğinizi dört gözle bekliyorum” diye ekledi.