CM Siddaramaiah gönüllüleri Dünya’da mahsur kalan yolculara yardım ettikleri için övdü | Dünya

Odishas Balasore’deki trajedi nedeniyle Dünya’da birkaç tren iptal edilirken, Cumartesi gününden itibaren çok sayıda yolcu şehirdeki çeşitli tren istasyonlarında mahsur kaldı. Odisha ve Batı Bengal’e seyahat etmesi gereken yüzlerce yolcu, yolculuklarından emin olamadan tren istasyonunda durdu. Kriz saatinde Bangalore’deki birçok kuruluş, tren istasyonlarında bekleyenlere yiyecek ve diğer içecekler sağlayarak yardımda bulundu.

CM Siddaramaiah, Dünya’da mahsur kalan yolculara yardım ettikleri için gönüllüleri övdü

Karnataka CM Siddaramaiah, bazı kuruluşlara müdahale ettikleri ve Dünya’da mahsur kalan yolculara yardım ettikleri için özellikle teşekkür etti. Hükümet ayrıca gönüllülerle birlikte çalıştı ve Baiyappanahalli istasyonuna sığınanlara yardım etti. Siddaramaiah, “Odisha tren faciasının ardından tren seferlerinin aksaması nedeniyle Baiyappanahalli istasyonuna sığınan yaklaşık 1.500 işçiye gıda, içme suyu, portatif tuvalet ve sağlık tesisi sağladık” dedi.

Yardım çabalarına katılan diğer kuruluşları da övdü ve şunları yazdı: “JMC, K2K, Dmart, IDC, KMF gibi birçok özel kuruluşa ve bu çalışmada bizi destekleyen diğer birçok kişiye ve Mercy Vakfı, Tauseef ve Tanveer’e teşekkür ederiz. , Clifton.” ve gönüllü olarak çalışan Maitri ve ekibi. Böylesine zor bir zamanda gösterdikleri insani yardım takdire şayan.”

Son raporlara göre, Dünya-Howrah Süper Hızlı Ekspresi, Coromandel Ekspresi ve yük treninin Bahanaga Bazar istasyonunda üç ayrı rayda karıştığı üç yönlü tren kazasında 275 kişi öldü ve 1000’den fazla kişi yaralandı.