CM Bommai, RSS’yi faşist bir örgüt olarak nitelendirdiği için Rahul Gandhi’yi eleştiriyor | Dünya

ANİ | | kaydeden Yamini CS

Karnataka Başbakanı ve Bharatiya Janata partisi lideri Basavaraj Bommai Salı günü Kongre lideri Rahul Gandhi’yi Rashtriya Swayamsevak Sangh’ın (RSS) “fundamentalist” ve “faşist” bir örgüt olduğunu söylediği için eleştirdi. Bommai, Rahul Gandhi’nin yabancı topraklarda konuşma tarzının onun dürüstlüğünü sorgulamama neden olduğunu söyledi.

Bommai, Rahul Gandhi’nin yabancı topraklarda konuşma tarzının onun dürüstlüğünü sorgulamama neden olduğunu söyledi. (PTI)

ANI’ye konuşan CM Bommai, “Raul Gandhi’nin yabancı topraklardayken konuşma şekli, onun dürüstlüğünden ve zekasından şüphe etmeme neden oluyor” dedi.

Pazartesi günü erken saatlerde, Londra’daki Chatham House’daki bir etkileşimde Kongre lideri Rahul Gandhi, Rashtriya Swayamsevak Sangh’ı (RSS) hemen hemen tüm Hint kurumlarını fethettiğini iddia eden “fundamentalist” ve “faşist” bir örgüt olarak nitelendirdi.

Rahul Gandhi şöyle dedi: “Hindistan’daki demokratik rekabetin doğası tamamen değişti ve bunun nedeni RSS adlı bir örgütün -köktendinci, faşist bir örgüt- temelde hemen hemen tüm Hint kurumlarını ele geçirmesidir.”

OKU | “2023-24’te Dünya’da 6 yeni polis karakolu kurulacak”: CM Bommai

Kongre lideri, ülkenin çeşitli kurumlarının nasıl tehdit altında olduğundan da bahsetti.

“Ülkemizin çeşitli kurumlarını ne kadar başarılı bir şekilde fethettikleri beni şok etti. Basın, yargı, parlamento ve seçim komisyonu şu ya da bu şekilde tehdit ediliyor ve kontrol ediliyor” dedi Rahul Gandhi.

Rahul, görüşmeleri kaydedildiği için istihbarat görevlileri tarafından telefon görüşmeleri yaparken “dikkatli” olması konusunda uyarıldığını iddia etti.

“Benim telefonumda Pegasus vardı. Çok sayıda siyasetçinin telefonunda Pegasus vardı. Gizli Servis ajanları tarafından arandım ve bana ‘Lütfen telefonda söylediklerinize dikkat edin, çünkü biz bu tür şeyleri kaydediyoruz’ dediler. Demek hissettiğimiz sürekli baskı bu. muhalefete karşı açılan davalar Hiçbir koşulda ceza davası olmaması gereken şeyler için bir dizi ceza davam var. Savunmaya çalıştığımız şey bu,” dedi Kongre lideri konuşmasında.

En iyi haber bültenlerimize abone olun