‘CM Bommai insanları yanıltıyor mu?’: Foxconn yatırımları üzerine Karnataka Kongresi | Dünya

Pathi Venkata Thadhagath tarafından yazıldı.

Pazar günkü Karnataka Kongresi, Başbakan Basavaraj Bommai’nin yalnızca eyaletteki Foxconn yatırımları hakkında bir tanıtım gösterisi yaptığını iddia etti. Parti ayrıca CM Bommai’nin niyetini sorguladı ve Karnataka halkını yanıltmaya çalışıp çalışmadığını sordu.

“CM Bommai İnsanları Yanıltıyor mu?”: Foxconn Yatırımları Üzerine Karnataka Kongresi

Karnataka Pradesh (KPCC) Kongre Komitesi sözcüsü Priyank Kharge sosyal medyaya şunları söyledi: “@CMofKarnataka, Karnataka halkını yanıltıyor mu? CM neden böylesine prestijli bir yatırımı tanıtım gösterisiyle tehlikeye atsın? Çoğu yatırımcı, nihai anlaşmalar imzalanana kadar gizliliği tercih ediyor.”

Kharge ayrıca, şirketin şunları söylediği bir AFP raporuna da atıfta bulundu: “Foxconn, bu gezi sırasında yeni yatırımlarla ilgili bağlayıcı, kesin anlaşmalar yapmadı. Müzakereler ve iç inceleme devam ediyor. Medyada tartışılan finansal yatırım tutarları Foxconn tarafından yayınlanan bilgiler değildir.”

Ayrıca oku – Foxconn, Hyd’de tesis kurmak için anlaşma imzaladı

Karnataka CM Basavaraj Bommai, Cuma günü Apple’ın eyaletteki yeni bir fabrikada iPhone üreteceğini ve yaklaşık 100.000 iş yaratacağını tweetledi. Ancak Foxconn, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Young Liu’nun 27 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında Hindistan’a yaptığı ziyaret sırasında hiçbir anlaşmanın kesinleşmediğini açıkladı.

Foxconn, dünyanın en büyük özel elektronik üreticisi ve önemli bir Apple iPhone üreticisidir. Karnataka Başbakanı Cumartesi günü şirkete Kempegowda Uluslararası Havaalanı yakınında yaklaşık 300 dönüm arazi tahsis edileceğini duyurdu.

En iyi haber bültenlerimize abone olun