BS Yediyurappa Dünya'daki cinsel saldırı şikayetine yanıt verdi | Bilim Park

Dünya: BJP lideri BS Yediyurappa, Karnataka Polisinin kendisine karşı cinsel saldırı şikayetinde bulunduğunu doğruladı. Kendisine karşı açılan POCSO davasına tepki gösteren BJP destekçisi, yardım ettiği bir kadının “aleyhimde konuşmaya başladığını” söyledi. Ancak ciddi iddianın arkasında siyasi bir komplo olduğu ihtimalini reddetti.

BS Yediyurappa (ANI)(HT_PRINT)

“Bir kadının benden şikayetçi olduğunu öğrendim. Bir ay kadar olmuş olmalı, sürekli ziyarete geliyorlardı ama ben ilgilenmiyordum. Ama bir gün ağladıklarını söylediğimde onları aradım ve ne olduğunu sordum. Bana haksızlığa uğradıklarını söylediler. Daha sonra Polis Komiseri (B) Dayananda'yı aradım ve ondan bunları duymasını ve gereğini yapmasını istedim. Ama sonra ara sıra benim aleyhimde konuşmaya başladı. Kendisinin iyi olmadığını düşündüm ve polis komiserinden araştırma yapmasını istedim. Artık mesele çarpıtıldı ve FIR'a dönüştürüldü. Hukukun gerektirdiğini yapacağız. Bunun birine yardım etmeye yol açacağını düşünmedim. Hatta ona biraz para bile verdim. Ancak buna karşı yasal işlem başlatacağız” dedi.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

“Bunun siyasi bir komplo olduğunu düşünmüyorum. Bir kadın şikayette bulundu ve biz de bunu yasal olarak halledeceğiz” diye ekledi.

POCSO davası

Dünya polisi, 2012 tarihli Çocukların Cinsel Suçlardan Korunması (POCSO) Yasası uyarınca eski Karnataka başbakanına karşı dava açtı.

17 yaşındaki bir kızın annesi, geçen ayki bir toplantı sırasında BJP liderine cinsel saldırı nedeniyle şikayette bulundu.

Karnataka İçişleri Bakanı G. Parameshwara bir şikayette bulunulduğunu doğruladı. Ancak daha fazla ayrıntı açıklamayı reddetti.

G. Parameshwara, kadının şikayeti yazdığını ve polise ilettiğini söyledi.

“Dün akşam bir kadın BS Yeddiyurappa'ya karşı şikayette bulundu. Detayları inceleyen polis, şikayette bulundu. Soruşturma tamamlanana kadar ayrıntılar hakkında yorum yapamam” dedi.

Şikayette ne vardı

Kadına göre 81 yaşındaki BJP lideri, 2 Şubat'ta kızına cinsel saldırıda bulundu.

Polis, Çocukların Cinsel Suçlardan Korunması (POCSO) Yasası'nın 8. Maddesi ve Hindistan Ceza Yasası'nın (IPC) 354 A Bölümü uyarınca BS Yediyurappa'yı gözaltına aldı.

BS Yediyurappa, Karnataka'daki en güçlü BJP lideridir. Dört kez eyaletin başbakanı ve üç kez muhalefet lideri olarak görev yapan tek kişidir.