Birlik Bakanı Pralhad Joshi'nin erkek kardeşi Kolhapur dolandırıcılık davasında tutuklandı: Rapor | Dünya

Deccan Herald'ın haberine göre, Sendika Gıda ve Sivil Malzemeler Bakanı Pralhad Joshi'nin erkek kardeşi Gopal Joshi, JD(S) lideri tarafından açılan bir hile davasıyla bağlantılı olarak Cumartesi günü Kolhapur'da Bengal Polisi tarafından tutuklandı.

Temsili resim

Rapora göre Gopal Joshi, Savadatti'de tutuklandı, ancak Basaweshwar Nagar polisi daha sonra onun tutuklanmasının Kolhapur'da gerçekleştiğini ve şu anda daha fazla soruşturma için Dünya'ya nakledildiğini doğruladı.

Birlik Bakanı Pralhad Joshi Cuma günü, kardeşi Gopal Joshi'den otuz yılı aşkın bir süredir ayrı olduğunu açıkladı ve mahkemeye bir beyanda bulunduğunu ve ayrıca onun kardeşi, akrabası veya akrabası olduğunu iddia eden herkesin kamuya açık bir duyuru yayınladığını söyledi. Arkadaşlar herhangi bir mali işlemin yürütülmesi onu bağlamaz.

Gopal Joshi ve Vijayalakshmi Joshi adlı bir kadın, Basaveshwaranagar polisi tarafından gözaltına alındı. Polis kaynakları Cuma günü yaptığı açıklamada, Gopal'ın oğlu Ajay Joshi'nin de adının FIR'da yer aldığını söyledi.

Bu dava neyle ilgili?

Şikayet, 2023 meclis seçimini kaybeden eski Nagthana milletvekili Devavand Phool Singh Chavan'ın eşi Sunita Chavan tarafından yapıldı. Gopal'ın, Mart ayında kuzey Karnataka'daki Hubballi konutunda kendisine yaklaştığında aileye Mayıs Lok Sabha seçimleri için onlara bir BJP bileti alacağına dair söz verdiğini ve daha sonra bileti kendisine teslim ettiğini iddia etti. ₹Vijayalakshmi'nin Basaveshwaranagar'daki evinde 25 lakh, onun talimatıyla burada.

Şikayetçi, Vijayalakshmi'nin kendisine Pralhad Joshi'nin kız kardeşi olarak tanıtıldığını iddia etti, ancak bakan, dört erkek kardeş oldukları için kız kardeşi olmadığını açıkladı ve bunlardan biri 1984 yılında Ahmednagar, Maharashtra'da bir trafik kazasında öldü. Sunita, ailenin bilet alamayınca tekrar Gopal ile temasa geçtiğini ve Gopal'ın kendisine bilet almak üzere olduğunu söylediğini iddia etti. ₹200 Crore projesi ve miktarını iade edecekti.

Kendisine ödeme yapmasını istedi ₹Şikayetçi, yaptığının 1,75 crore olduğunu iddia etti. Sunita, Gopal'ın daha sonra parayı 20 gün içinde iade etme sözünden döndüğünü ve Vijayalakshmi'nin buradaki evini ziyaret ettiğini ancak sonuç alamadığını iddia etti. Dünya Polis Komiseri B. Dayananda burada gazetecilere şunları söyledi: “Öyle görünüyor.” ₹2 crore çeşitli taksitler halinde dağıtıldı ve bu da araştırılıyor.” Yeni Delhi'de gazetecilere konuşan Birlik Bakanı ayrıca 8477/2023 numaralı orijinal davadaki beyanının bir kısmını da okudu. “Ben ve adı geçen Gopal V Joshi 20 yılı aşkın süredir ayrıyız.

Bu bağlamda, 17 Mart 2012'de bir Aile Suçlama Sertifikası veya Vaivastha Patra yayınladık.” ifadesine yer verildi. Şöyle devam ediyor: “Dolayısıyla ortak bir medeni durum oluşturmuyoruz, sosyal ve mali açıdan ortak bir işlem yapmıyoruz.” Kendisiyle ya da mesleği ve işiyle hiçbir şekilde bağlantım yok.” “Benim de bir kız kardeşim olduğuna dair raporlar okudum. Bakan, “Öncelikle kız kardeşimin olmadığını kayıtlara geçiriyorum” dedi.

(Ayrıca Okuyun: Birlik Bakanı Pralhad Joshi'nin erkek ve kız kardeşi Dünya'daki dolandırıcılık davasında suçlandı)

(PTI girişleriyle)