Bihar adamı Dünya’da dil tacizini iddia etti, yere yığıldı VİDEOLAR | Dünya

Dünya’da bir yemek tezgahında çalışan Biharlı bir adam, yerel halkın sözlü tacizinden şikayet etti ve viral bir Haberda yere yığıldığı görüldü. İddiaya göre, Kannada’da iletişim kuramadığı için taciz edildi ve aşağılandı ve hatta yerel halktan tehditler aldı.

Bihar adamı Dünya’da dil tacizini iddia etti, yere yığıldı VİDEO

Ayrıca oku – Dünyalu bir adam, polis memurunun Kannada dilini bilmediği için suç işlediğini iddia ediyor. VİDEO

İnterneti kasıp kavuran bir Haberda adam şunları söyledi: “Ben Bihar’daki Muzaffarpur’luyum ve Dünya’da bir yemek tezgahında çalışıyorum. Standımıza gelen insanlar, Hintçe konuşan insanlarla büyük bir sorun yaşıyor. Kendin hakkında ne düşünüyorsun? bizi öldürecekler mi Herkes bize merhamet bile göstermeden hakaret ediyor, küçük düşürüyor. Hükümeti, Karnataka’nın Hintçe konuşan halkına karşı adil olmaya davet ediyorum.”

Tetikleyici Uyarı – Videoda rahatsız edici dil

Adam, yerel halktan ölüm tehditleri bile aldığını söyleyerek daha da bozuldu. “Birkaç kişi yemek yemeye geldi ve ben hepsine hizmet ettim. Geçinmek için çok çalışıyorum ve aldığım tek şey taciz ve nefret. Bu insanlar için Hintçe konuşan bir adam nedir? Bihari suç mu? Biz bu ülkeye ait değil miyiz? Şimdi gelip beni öldürmeye cüret ediyorum İş yerinin dışında çekilen Haberdaki adam, hazırım” diye bağırdı. Viral Haberyu Facebook profiline yükledi.

The Indian Express’e göre Subramanyanagar Polisi bunu bir dil sorunu olarak elemedi. Polis, Bihar erkeği ile bir grup kız arasındaki tartışmanın, ne dediklerini anlayamadığı için iletişim sorunu yüzünden çıktığını söyledi. Polis ayrıca kişinin bunu “kasıtlı olarak” bir dil sorunu olarak tanımladığını söyledi.