Başkan Murmu ve Başbakan Modi, Mysuru trafik kazasında ölen 10 kişinin yasını tutuyor | Dünya

Cumhurbaşkanı Droupadi Murmu ve Başbakan Narendra Modi Pazartesi günü Karnataka’nın Mysuru kentinde üçü çocuk 10 kişinin ölümüne neden olan ölümcül kazadan duydukları üzüntüyü dile getirdiler. Kaza, T-Narasipura yakınlarında bir Innova otomobilinin karşı yönden gelen özel bir otobüsle kafa kafaya çarpışması sonucu meydana geldi.

Kaza, T-Narasipura yakınlarında bir Innova otomobilinin karşı yönden gelen özel bir otobüsle kafa kafaya çarpışması sonucu meydana geldi.

Başkan Murmu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Mysuru’da bir trafik kazasında aralarında çocukların da bulunduğu talihsiz can kaybını öğrenmek beni üzüyor. Geride kalanlara başsağlığı diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum.”

Başbakan Narendra Modi de kurbanların yasını tuttu ve bir armağan açıkladı ₹Ölen kişinin yakınları için her biri için 2 lakh ve ayrı bir tane ₹Yaralılar için 50.000.

“Mysuru, Karnataka’daki trajik kaza beni derinden üzdü. Düşüncelerim sevdiklerini kaybeden ailelerle. Başbakanlık ofisinden bir tweet, “Yaralıların hızla iyileşmesi için dua ediyoruz: Başbakan @narendramodi.”

“Başbakan zam açıkladı” ₹Mysuru ve Dhanbad trajedilerinde hayatını kaybedenlerin yakınları için PMNRF’den 2 lakh. Yaralıya Rs verilecek. 50.000”, PMO’dan başka bir tweet okuyun.

OKU | Karnataka: Innova’nın Kuruburu yakınlarında otobüse çarpması sonucu 10 kişiden 3’ü çocuk öldü

Daha önce CM Siddaramaiah da bir tweet ile kazada hayatını kaybedenlerin ailesine başsağlığı diledi. ₹Ölen kişinin ailesine 2 bin lira tazminat ödenecek.

“Mysuru Bölgesindeki T Narasipura yakınlarında on masum insanın hayatına mal olan talihsiz kazadan endişe duyuyoruz. ₹Ölenlerin ailelerine CM Yardım Fonu’ndan 2 lakh tazminat ödenecek. Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Yaralıların uygun şekilde tedavi edilmesi için ilgili memurlara talimat verdim” dedi.