Başbakan Modi, Karnataka seçimleri öncesinde devlet adamlarına açık mektup yazdı | Dünya

Karnataka’da Salı günü yapılacak genel seçimlerden bir gün önce, Başbakan Narendra Modi eyalet halkına açık bir mektup yazarak partisinin eyaletin büyümesine ve gelişmesine olan bağlılığını vurguladı.

Başbakan Narendra Modi Karnataka’da. (Twitter/ANI)

“Bana her zaman sevgi ve şefkat yağdırdın. Bu bana ilahi bir lütuf gibi geliyor. ‘Azaadi ka Amrit Kaal’da biz Kızılderililer, sevgili ülkemizi gelişmiş bir ulus yapmayı amaçladık. Karnataka, liderlik etmeye çok kararlı. Vizyonunu gerçekleştirmek için hareket” dedi Başbakan Modi mektubunda.

“Hindistan beşinci büyük ekonomi. Bundan sonraki hedefimiz ilk 3 içinde bitirmek. Bu, ancak Karnataka’nın hızla 1 trilyon dolarlık bir ekonomiye dönüşmesi halinde mümkün olabilir.”

OKU | Karnataka Genel Seçimi: Kamuoyu Anketi Kongre Liderlerini Gösteriyor

“COVID-19 salgınına rağmen Karnataka geçti €BJP hükümeti altında yabancı yatırım olarak yılda 90.000 crore. sadece civarındaydı €Önceki hükümet döneminde 30.000 crore, ”diye yazdı başbakan.

Başbakan, partisinin taahhüdünün altını çizerek, “Karnataka’yı yatırım, sanayi ve inovasyonda 1 numara ve eğitim, istihdam ve girişimcilikte 1 numara yapmak istiyoruz.”

“’Beej Se Bazar Tak’ vizyonuyla çiftçileri güçlendirmek için çalışıyoruz. Yeni sulama projeleri, depolama tesislerinin genişletilmesi, nano ölçekte etanol karışımlarının artan kullanımı ve dronlar gibi modern teknolojiler sayesinde BJP, Karnataka’yı tarımda 1 numara yapmaya kararlıdır” denildi.

Başbakan mektubunda, “BJP hükümeti, Karnataka’da yeni nesil kentsel altyapı oluşturmak, ulaşımı modernize etmek, kırsal ve kentsel alanlarda yaşam kalitesini iyileştirmek ve kadın ve gençlere yaratılan fırsatları artırmak için çalışmaya devam edecek. “

OKU | Karnataka Anketi: Başbakan Modi Haber mesajında her Kannadiga’nın rüyasının benim olduğunu söylüyor

Başbakan, “Her Karnataka vatandaşının hayali benim hayalimdir” diye yazdı.

“İtirazım, Karnataka’nın parlak geleceği içindir. Mektupta, ailenizin, özellikle de genç nesillerin parlak geleceğiyle ilgili” denildi.

Başbakan Narendra Modi 19 halka açık toplantıda konuştu ve altı road show düzenledi. Amit Shah 16 halka açık miting ve 14 yol gösterisi düzenledi. BJP başkanı JP Nadda, 10 halka açık toplantı ve 16 roadshow düzenledi.

Karnataka Meclisi 10 Mayıs’ta oy kullanacak ve 13 Mayıs’ta oy sayımı yapılacak. Hükümet kurma çoğunluğu 113 sandalye.