'Ayrı ulus' üzerine açıklama: BJP üyeleri DK Suresh'in evinin önünde protesto düzenledi | Dünya

PTI | | kaydeden Pathi Venkata Thadhagath

BJP'nin birçok üyesi Pazar günü Kongre Milletvekili DK Suresh'in buradaki ikametgahının önünde toplandı ve onun Merkez tarafından fon dağıtımındaki “adaletsizliğin” giderilmemesi halinde güney eyaletlerinin ayrı bir ulus talep etmek zorunda kalacağı yönündeki son açıklamasını protesto etti. .

'Ayrı ulus' hakkında yorum: BJP üyeleri DK Suresh'in evinin önünde protesto düzenledi

ayrıca oku – Kongre Milletvekili DK Suresh 'ayrı ülke' sözüyle bütçe tartışmasını alevlendirdi

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

Protestocuların Sadashivanagar'daki evinin önünde 'Vande Mataram', 'Bharat Mata Ki Jai' ve 'Aşağı DK Suresh' sloganları attıkları duyuldu. Ancak polis, kışkırtıcıların kısa sürede polis tarafından olay yerinden uzaklaştırıldığını ve bir otobüse bindirildiğini söyledi. Suresh, Karnataka Başbakan Yardımcısı ve eyalet Kongre başkanı DK Shivakumar'ın kardeşidir. “Bir grup BJP üyesi Kongre üyesinin ikametgahının önünde toplanmıştı. Güney eyaletleri için ayrı bir ulus talebiyle ilgili açıklamasını protesto etmeye çalıştılar. Ancak memurlarımız onları hemen meydandan uzaklaştırıp yanlarına aldılar.” “Gözaltında. Üst düzey bir polis memuru, durum kontrol altında” dedi. Bangalore Kırsal Lok Sabha seçim bölgesini temsil eden Suresh, Hintçe'nin Güney Hindistan'a her bakımdan “empoze edildiğini” iddia etmişti. Protestolara tepki gösteren Suresh, demokrasilerde herkesin protesto hakkına ve ifade özgürlüğüne sahip olduğunu söyledi. Burada gazetecilere yaptığı açıklamada, “… Protestolarını memnuniyetle karşılıyorum… Tanrı onlardan razı olsun” dedi.

BJP'yi açıklamasını “çarpıtmaya” çalışmakla suçlayan Karnataka'daki tek Lok Sabha Kongresi milletvekili şunları söyledi: “Bu ülkenin bölünmesi gerektiğini asla söylemedim, onlar (BJP) bu yönde ilerliyorlar, siyaset yapmaya çalışıyorlar. ” BJP'nin açıklamasını neden çarpıtmaya çalıştığı sorulduğunda Suresh, “Onlar (medya) onlara sormalı… benim açıklamamı gösteren medya bunu inceleyip konuşmalı. Bunun medyanın bir hatası olup olmadığını bilmiyorum” dedi. ya da BJP.” Ya da benim.” “Medyanın demokrasilerde dördüncü kuvvet olduğuna inanıyorum. Hayır derseniz biz tek taraftayız, hiçbir şey yapamam” diyerek, açıklamasının çok açık olduğunu ve BJP partisi tarafından çarpıtıldığını ekledi.