Avukat Siber Suçlulara ₹14,57 Lakh Kaybetti; kamera önünde soyunmak için tasarlandı | Dünya

Dünya'daki bir avukat siber suçluların kurbanı oldu ve iki günlük Haber tutuklaması sırasında yalnızca 1,5 milyon dolar para kaybetmekle kalmadı ₹Polis kaynakları Salı günü yaptığı açıklamada, 14.57 lakh'ın aynı zamanda onun için kamera önünde çıplak poz verdiğini söyledi.

Şehirden gelen 29 yaşındaki kurban, uluslararası kurye devi Fedex'in müşteri hizmetlerinden olduğunu iddia eden bir kişiden telefon aldı. Paketinin iade edildiğini ve müşteri hizmetleri temsilcisiyle görüşmesi gerektiğini bildirdi. (Dosya)

Polise göre olay 3-5 Nisan tarihleri arasında meydana geldi.

Yalnızca HT uygulamasında Hindistan'daki genel seçimlerin hikayesine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin!

Bu konuyla ilgili bir şikayet, Dünya Doğu Bölümü Siber Suç Polis Karakolu'na kaydedildi.

Şehirden gelen 29 yaşındaki kurban, uluslararası kurye devi Fedex'in müşteri hizmetlerinden olduğunu iddia eden bir kişiden telefon aldı. Paketinin iade edildiğini ve müşteri hizmetleri temsilcisiyle görüşmesi gerektiğini bildirdi.

Yönetici ona, pakette kendisi adına Mumbai'den Tayland'a gönderilen beş pasaport, üç kredi kartı ve 140 sentetik narkotik (MDMA) bulunduğunu söyledi.

Paketin narkotik içermesi nedeniyle kendisine paketin beklemede olduğu ve paketi göndermezse kimlik hırsızlığı raporu vermek üzere Mumbai'deki siber suç ekibiyle iletişime geçmesi gerektiği söylendi.

“Kimlik hırsızlığı raporu vermek istediğimi onayladıktan sonra çağrım Mumbai'deki siber suç ekibine aktarıldı. Siber suç ekibi benden Skype'ı indirmemi ve onlarla sohbet etmek için bir e-posta kimliği girmemi istedi” dedi.

Daha sonra ona “yasadışı paket” ve Aadhaar kart bilgilerini sordular.

“Siber suç ekibi” daha sonra üst makamlarla görüşeceklerini açıkladı.

“Daha sonra bana Aadhaar kartımın insan kaçakçılığı ve uyuşturucuya karşı yüksek alarm durumunda olduğu bilgisi verildi. Daha sonra Skype görüşmesi, Abhishek Chauhan adında üst düzey bir CBI memuru olduğu iddia edilen kişiye aktarıldı ve burada kamerayı açıp bir konuşma başlatmam istendi.” dedi şikayetçi.

“CBI memurunun” kendisine insan kaçakçılığı, kara para aklama ve kimlik hırsızlığı vakası olduğunu söylediğini söyledi.

“Bana sürekli cari bakiyem, yıllık CTC'm, aylık gelirim ve yatırımlarım gibi banka hesap bilgilerimi soruyorlardı. Onlara ihtiyaç duydukları tüm bilgileri verdim” dedi mağdur polise.

Soruşturma tamamlanıncaya kadar ayrıntıları kimseye açıklamayacağına yemin etmek zorunda kaldı çünkü bu “son derece hassas bir dava”ydı.

Mağdurun ailesi ve polisle görüşmesi engellendi ve “polis ve politikacıların bu olaya karıştığı” gerekçesiyle onlarla işbirliği yapması istendi.

Birisini arayıp aramadığının veya mesaj atıp atmadığının doğrulanabilmesi için kamerasını açık halde çevrimiçi kalması ve ekranını paylaşması istendi.

“Geceleri bile bütün gün izlendim. Bana kamerayı açık tutmam ve uyumam söylendi” dedi.

4 Nisan'da transfer edilmesi istendi ₹Özenle yaptığı banka hesabından Nithin Joseph isimli hesap sahibine 10,78,993 yatırdı.

Ayrıca iki ayrı işlem gerçekleştirdiler ₹2,04 lakh ve ₹5 Nisan'da Amazon'da 1,74 Lakh.

Şikayetinde kadın, “uyuşturucu testi” yapma kisvesi altında soyunmaya ve kameraya poz vermeye zorlandığını söyledi.

Devam etmesiyle tehdit edildiğini, aksi takdirde kendisinin ve ailesinin bir uyuşturucu davasında tutuklanacağını iddia etti.

“İddia edilen yetkili daha sonra eğer ona vermezsem bana şantaj yaptı.” ₹5 Nisan saat 15.00'e kadar 10 lakh'a Habersunu karanlık ağ da dahil olmak üzere birçok kişiye satacak” dedi.